Почетна / Дневно Јеванђеље

Дневно Јеванђеље

ПЕТАК ТРИДЕСЕТ ТРЕЋИ по Духовдану

Читање из Светог Јеванђеља по Марку

(Зачало 58 – Гл. 13, ст. 1-8)

У вријеме оно, кад је излазио Исус из храма, рече му један од ученика његових: Учитељу, гле какво камење, и какве грађевине! И одговарајући Исус рече му: Видиш ли ове велике грађевине? Ни камен на камену неће овдје остати који се неће разметнути. И кад сјеђаше на гори Маслинској према храму, питаху га насамо Петар и Јаков и Јован и Андреј: Кажи нам: кад ће то бити? И какав је знак када ће се то све свршити? А Исус одговарајући поче им говорити: Пазите да вас ко не превари. Јер ће многи доћи у моје име говорећи: Ја сам, и многе ће преварити. А кад чујете ратове и гласове о ратовима, не плашите се; јер треба то да буде; али то још није крај. Јер устаће народ на народ и царство на царство; и биће земљотреси по свијету; и биће глади и метежи. То је почетак страдања.