Почетна / Дневно Јеванђеље

Дневно Јеванђеље

ПЕТАК ДВАДЕСЕТ ДЕВЕТИ по Духовдану

Читање из Светог Јеванђеља по Луки

(Зачало 108 – Гл. 21, ст. 37-38 – Гл. 22, ст. 1-8)

У вријеме оно, бијаше Исус дању у храму и учаше, а ноћу излажаше и борављаше на гори званој Маслинска. И сав народ хиташе јутром њему у храм да га слуша. Приближаваше се пак празник бесквасних хљебова звани Пасха. И тражаху првосвештеници и књижевници како би га убили; али се бојаху народа. А сатана уђе у Јуду, званог Искариотски, који бјеше из броја Дванаесторице. И он отишавши договори се са првосвештеницима и књижевницима и војводама како ће им га издати. А они се обрадоваше, и уговорише да му даду новаца. И он обећа, и тражаше згодну прилику да им га преда без присуства народа. А дође дан бесквасних хљебова у који требаше клати пасхално јагње. И посла Петра и Јована рекавши: Идите и уготовите нам Пасху да једемо.