Почетна / ДОНАЦИЈЕ

ДОНАЦИЈЕ

АПЕЛ ЗА ИЗГРАДЊУ КОНАКА
У МАНАСТИРУ СВЕТЕ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦЕ МАРИНЕ У ДУДОВИЦИ

Манастир Свете великомученице Марине налази се у селу Дудовица код Лазаревца, у засеоку Маринац. Благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г. Г. Артемија манастирски живот као и изградња манастира, на овом благословеном месту, започео је још 2011. године, када је породица Драгана Ристивојевића одлучила да поклони своје имање за потребе монаштва епархије.

Апел за помоћ

Поштовани,

Дивном угоднику Божјем, „украсу владара“, како га назива његов животописац Константин Философ, Св. Деспоту Стефану Лазаревићу, посвећен је најмлађи манастир наше епархије, у Крњеву код Велике Плане.

apelshara1

АПЕЛ ЗА ПОМОЋ

У условимa прогона у којима живи и ради, у непрекидним нападима, претњама, клеветањима, ружењима, којима су свакодневно изложени, како Епископ Артемије тако и његово верно монаштво, Епархија рашко-призренска у егзилу покушава да у тешким спољашњим околностима постепено васпостави основнe поставке свога деловања.

docekcladike

Бројеви рачуна

ИНСТРУКЦИЈЕ ЗА ДИНАРСКЕ УПЛАТЕ:

205-9001013721040-85

Динарски рачун у Комерцијалној банци на име:

Артемије Радосављевић
Епископ