Почетна / АУТОРИ

АУТОРИ

Хорепископ Максим: Нови устав и стари проблем у СПЦ

Као што у српском друштву траје погубан, антихристовски и античовечни процес глобализације и либерализације, на сву нашу жалост, црквени великодостојници Београдске патријаршије настоје да не касне и да држе корак у таквом процесу. Најпогубнији корак на таквом путу јесте следовање религијском глобализму, званом екуменизам. Као што је идеологија либерализма ударна песница у спровођењу глобалистичких настојања, тако је и својеврсни богословски, литургијски и „црквени“ либерализам у Београдској патријаршији, као и у васељенском православљу уопште, ударна песница у спровођењу екуменизма, тог религијског глобализма.

Протосинђел Максим: Песничко богословље Светог Јована Дамаскина[1]

Извор: СВЕТИ КНЕЗ ЛАЗАР, ГОДИНА 2013, БРОЈ 10 (76), СТРАНЕ 41-51

Увод

Диван је Бог у светима својим“ (Пс 67,36) непрестано кличе Црква Богу, и заиста сваки од Божјих угодника имајући „пак различите дарове по благодати“ (Рим 12,6) на свој начин у свом времену чини да овај славопој Цркве никада не изгуби свој смисао и садржај.

Протосинђел Максим: Трагичне последице екуменистичке јереси у Српској православној цркви

Извор: СВЕТИ КНЕЗ ЛАЗАР, ГОДИНА 2013, БРОЈ 11 (77), СТРАНЕ 87-98

По промислу и допуштењу Божјем услед несустајућих екуменистичко-реформаторских таласа прогона који теже да потопе Барку спасења –  Цркву, наша богоспасавана Епархија рашко-призренска и косовско-метохијска скупа са својим клиром и вернима народом, на челу са својим канонским епископом

Протосинђел Максим: Представљање књиге Одбрана од кривоверја

Извор: СВЕТИ КНЕЗ ЛАЗАР, ГОДИНА 2014, БРОЈ 13 (79), СТРАНЕ 111-119

Представљање књиге Одбрана од кривоверја[1]

Преосвећени владико, високопреподобни и преподобни оци, преподобне матере и сестре монахиње, драга браћо и сестре, помаже Бог!

Повод због кога смо се вечерас сабрали је уједно и тужан и радостан!

Архимандрит Пантелејмон: Мисионарска реч о Православљу

Предавање на Филипинским колеџима

Добротом г. Феликса Абања – истакнутог представника филипинског народа у граду Даету (новинара, дугогодишњег општинског радника, радио водитеља и председника неколико удружења), одобрењем чланова Школских Одбора, са дозволом председника два еминентна Колеџа у Даету (Мабини Колеџа и Камаринес Норт Државног Колеџа) и трудом мојих домаћина

Хорепископ Наум: Свето Јеванђеље и свети Оци о светој послушности

Бог наш је извор живота и Творац свега видљивог и невидљивог. Он је једини извор блаженства, вечних добара и радости. Са овог светог извора може пити само човек који воли Бога. Љубав према Богу је покретачка сила наше послушности Богу, послушности Његовим Јеванђелским заповестима, по речима Господњим: Ако ме љубите заповести моје држите (Јн.

Предавање Хорепископа Максима на тему “Обнова србске православне монархије кроз духовну обнову Срба“

У наредном прилогу доносимо видео запис предавања Његовог Преосвештенства Хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима на тему “Обнова србске православне монархије кроз духовну обнову Срба“. Предавање је одржано у организацији СНО “СРБИ НА ОКУП“ месни одбор – Чачак, у сали Скупштине града Чачка, 21. јануара 2018.

Свечана прослава Божића на Филипинима

Света Литургија СПЦ први пут служена у овом делу Азије

Необичне божићне карактеристике и српско-филипински Бадњак у Даету

ХРИСТОС СЕ РОДИ – ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!

Хорепископ Максим: Касно Амфилохије брине о Косову!

Општа морална посрнулост око нас дотиче се и кругова високе црквене јерархије у Београдској патријаршији. Наиме, лаж и лицемерје су постала главна оруђа савремених делатника у јавности, посебно политичара, на жалост и новинара, и на крајњу жалост и црквених великодостојника.