Почетна / АУТОРИ

АУТОРИ

Хорепископ Максим: Нови Козарци – стари проблеми

На позив високопреподобног архимандрита Пантелејмона, а по благослову предстојатеља наше свете Епархије рашко-призренске у егзилу, владике Ксенофонта, служили смо свету архијерејску литургију 3. априла, 2022. године, у манастиру Мајке Божје Млекопитатељнице, у Новим Козарцима, банатском селу код Кикинде.

Архимандрит Пантелејмон: Свете Литургије, Свете Тајне и молитвословља у Црној Гори и Херцеговини

У српској православној Епархији рашко-призренској у егзилу, верни народ се окупља на богослужењима у четрдесетак богомоља, манастира и парохијских храмова. Ова богослужбена места, у којима многобројни свештенослужитељи служе Свете Литургије,

Хорепископ Максим: Свети Јустин Ћелијски о прекиду литургијског оштења са патријарсима – екуменистима

У недавно објављеним Писмима светог Јустина Ћелијског, у два тома, нашој православној јавности је још више разоткривена дубина, православност, јеванђелскост и животност духа, предања и речи овог светог оца. Није могуће у једном кратком чланку пренети све духовне бисере из Писама светог Јустина, посебно оне исповедничке, усмерене против цркворушилачке и богопротивне јереси екуменизма.

Интервју Владике Максима за телевизију „Славија инфо“

У наредном прилогу доносимо интервју Његовог Преосвештенства Хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима за телевизију „Славија инфо“. Интервју је објављен у емисији „Интервју“ 27. маја 2021. године. Из одговора Владике Максима сазнаћете више о борби блаженопочившег Владике Артемија са глобалистима. Поред ове теме било је доста речи и о екуменизму унутар СПЦ, утицају Ватикана и издаји Космета.

Ο Χωρεπίσκοπος Ναούμ (Μίρκοβιτς) – Η διατήρηση της συνοδικότητας μέσω της υπακοής

Η διατήρηση της συνοδικότητας μέσω της υπακοής

Στο επόμενο άρθρο σας προσφέρουμε την διάλεξη του Θεοφιλέστατου Χωρεπισκόπου Μπαραγιέβου και Χβόσνου Ναούμ με τίτλο «Η διατήρηση της συνοδικότητας μέσω της υπακοής». Η διάλεξη πραγματοποιήθηκε στην Θ’ Σύναξη των αρχιερέων και των ηγουμένων της Επαρχίας Ράσκας και Πριζρένης στην εξορία της Σερβικής Ορθόδοξης Εκκλησίας, στο μοναστήρι του Οσίου Ιουστίνου Πόποβιτς στο Μπάραγιεβο, στις 21 Απριλίου 2017.

Протосинђел Дамјан: Видовдан – Духовни орјентир српског народа

У наредном прилогу доносимо предавање протосинђела Дамјана (Ковачевића) на тему „Видовдан – Духовни орјентир српског народа.“ Предавање је одржано на овогодишњој Видовданској академији у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву.

Зоран Ђорђевић: Самодрежа црква на Косову некад и сад

У наредном прилогу доносимо предавање Зорана Ђорђевића, главног уредника часописа „Лестве“ на тему „Самодрежа црква на Косову некад и сад.“ Предавање је одржано на овогодишњој Видовданској академији у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву.

Хорепископ Наум: Православље и информационе технологије

Извор: Часопис „Свети Кнез Лазар“, број 35/36 (101/102), Београд 2019, стр. 66-77.

Тројични Бог је Творац свега видљивог и невидљивог. Све што је Бог створио добро је по самој природи својој. И Он сам је изрекао Своју оцену, да све што је створио „беше добро веома“ (Пост.

Хорепископ Максим: Богословски факултет у Београду – почетак и крај екуменистичке и новотарске пропасти у СПЦ

Oвих дана је путем савремених технолошких средстава у јавност изашао снимак састанка Наставно-научног већа Богословског факултета (БФ) у Београду. Ни докон човек се тиме не би бавио када тај снимак не би собом показивао нешто много веће од састанка професора на факултету.

Интервју Хорепископа Максима за Јутјуб канал ”Славија инфо ТВ”

У наредном прилогу доносимо интервју Његовог Преосвештенства Хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима за Јутјуб канал „Славија инфо ТВ.“ Интервју је објављен 22. новембра 2019. године.