Почетна / АУТОРИ / Архимандрит Пантелејмон

Свечана прослава Божића на Филипинима

Света Литургија СПЦ први пут служена у овом делу Азије

Необичне божићне карактеристике и српско-филипински Бадњак у Даету

ХРИСТОС СЕ РОДИ – ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!

Српска Православна мисија на Филипинима

АЗИЈСКА ДУХОВНА МИСИЈА СПЦ – ЕПАРХИЈЕ РАШКО-ПРИЗРЕНСКЕ У ЕГЗИЛУ

(Први пут у историји СПЦ, на Филипинима служи и мисионари клирик Српске Цркве)

Са благословом Његовог Преосвештенства и нашег духовног оца Епископа Артемија, а добротом, старањем о вечном спасењу и на позив наших епархиота и мојих домаћина који живе на Филипинима – брата Бранка Милошевића и његове супруге Лорелаи која је православна Филипинка

Скривени духовни бисери Епархије рашко-призренске у егзилу (7)

Светосавска светлост и извор бистре духовне воде у Републици Српској

Додатак: Драгоцена сведочанства верног народа из РС о разлозима и начину настанка катакомбног манастира св. Великомученика Георгија

Седма је година како Његово Преосвештенство епископ Артемије са својим монаштвом и свештенством високо држи уздигнут Светосавски барјак СПЦ.

Скривени духовни бисери Епархије рашко-призренске у егзилу (6)

Катакомбни манастир Свих Српских Светитеља у Аустрији (Беч – Гринбах)

Народ је чувар свете вере. Православни Срби отварају широм своје духовне очи и врше духовну смотру над собом. Одатле све више катакомбних манастира Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске у егзилу.

Мисионарско крштење у катакомбном манастиру Свих Српских Светитеља у Гринбаху

У време духовне оскудице, издаје Православне вере и комерцијализације свете Цркве Божије од стране екумениста и новотараца у СПЦ, ЕРП у егзилу наставља свој благословени пут сведочења и чувања наше светосавске вере и ширења православне мисије која је органски део Православне Цркве основане од Господа нашег Исуса Христа и Његових ученика – светих Апостола.

Архимандрит Пантелејмон: Опет сија и светли искра српске православне мисије у Африци, коју екуменисти пробаше насилно да угасе

На свети празник Благовести, удостојио сам се да посетим наставнике и ученике Основне школе Свети Атанасије Александријски у Тембиси (Јоханесбург), којима сам држао часове веронауке у периоду од 2008. до 2013. године. Дочекали су ме топло и срдачно, са њима својственом скромношћу и љубављу. Пријатно су ме изненадили чак и они најмањи ђаци (који нису били у школи у периоду када сам ту држао часове веронауке) али који су вероватно чули од старијих ученика и наставника и у пролазу се свечно руковали и поздрављали ме речима: Hello Father Pantelejmon.

Скривени духовни бисери Епархије рашко-призренске у егзилу (4)

Манастир св. пророка Илије на гори Самоково, код Куршумлије, још један је у низу предивних примера да се светосавске катакомбе, које последњих година ничу широм отаџбине и расејања, под духовним руководством преосвећеног владике Артемија

Архимандрит Пантелејмон: Када кућа гори, пожар се гаси споља

(О препреци коју пред сваку православну душу невидљиво постављају “званични антиекуменисти” под окриљем Београдске патријаршије)
А Исус одговарајући им поче говорити: чувајте се да вас ко не превари… (Марко, 13, 5)

Почетак ове године нам је донео приличан број тема које привлаче пажњу епископата, свештенства, монаштва и верног народа.

Скривени духовни бисери Епархије у егзилу (3)

Духовна осматрачница – Светосавска караула: Испосница Св. Пимена Великог на Јелици код Чачка (Караула)

Ова светиња која је још у изградњи, налази се на месту које је у чачанском и драгачевском крају познато под називом „Караула“. Заиста, предивна је симболика, Божији промисао и благослов Господњи на овој освештаној светосавској испосници.