Почетна / АУТОРИ / Архимандрит Симеон

Архимандрит Симеон

НОВИ ТЕКСТ САБОРА СВЕШТЕНИКА И МОНАХА – „НОВА ЕКЛИСИОЛОГИЈА ПАТРИЈАРХА ВАРТОЛОМЕЈА“

– Оптужује Патријарха Вартоломеја за ново учење о подељеној Цркви.
– Текст објављен са позивом на потписивање. Већ га потписало шест грчких Архијереја.

Уочи самог сусрета Патријарха Вартоломеја и Папе Франциска у Цариграду, појавио се у јавности најновији текст Сабора свештеника и монаха под називом Нова еклисиологија Васељенског Патријарха г.

Архим. Симеон: Кратки осврт на писање квази-јустиновца А. Ј.

Поводом недавне полемике у медијима између Патријарха Иринеја и Епископа рашко-призренског Артемија, поново се, преко узурпираних медија Српске Цркве, огласио бивши херцеговачки Епископ А. Ј.

Што се опет он јавља, да просипа свој отров и зло, кога је изгледа препуно његово срце. Друго из њега изаћи, нити се исцедити, не може.

simeon004

Архимандрит Симеон: Владика Артемије не намерава да прави раскол

Велику радост и олакшање многима донео је недавни интервју Владике Артемија. Јасно је Епископ Артемије ставио до знања свима да нема намеру да ствара неку своју, „посебну Цркву“, већ да је он органски део СПЦ. Епископ Српске Цркве коме је учињена неправда и који трпи неправду, али који због учињене му неправде неће посегнути за неканонским мерама, нити ће кренути путем раскола.

Aрхим. Симеон: НЕДЕЉА ПРАВОСЛАВЉА У ПИРЕЈСКОЈ МИТРОПОЛИЈИ (видео)

Митрополит Пирејски Серафим, на светој Архијерејској Литургији у Недељу Православља, у Катедралном храму Свете Тројице, одликовао је Златним Крстом Светог Спиридона оне који се сматрају вођама анти-екуменистичке борбе у Православљу данас – Протопрезвитера Теодора Зисиса и Протопрезвитера Георгија Металиноса. Уз њих  одликован је и председник Православног удружења Козма Фламијатски г-дин Лаврентије De Georgio.

Архим. Симеон: Симпозијум о Пост-отачкој јереси

Са великим успехом одржан је Симпозијум, чији је организатор Митрополија Пирејска, о Пост-отачкој јереси. У препуној сали око 2000 присутних, који су у Атину ради Симпозијума организовано пристизали из свих крајева Грчке, са пажњом је пратило излагања, у којима су предавачи износили ставове и аргументе у вези са „новом“ Пост-отачком теологијом.

Архим. Симеон: Заштита српског наслеђа на КиМ

Увод:
Доносимо текст из 2005. године, који обрађује проблематику заштите српске културне баштине на Косову и Метохији, са посебним освртом на предлог формирања заштитних зона, и на разне иницијативе које су у том правцу долазиле из манастира Високи Дечани.

Архим. Симеон: Обнова и „обнова“ српских светиња на КиМ

Увод

Доносимо текст Архимандрита Симеона настао 2005. године који за тему има Модел обнове цркава на Косову и Метохији који је покушавала да наметне тзв. међународна заједница, као и Модел обнове који је примењивала Епархија рашко-призренска, као власник, чувар и творац тих светиња.

arhim_simeon

Архим. Симеон: Атанасије Јевтић vs Архимандрит Симеон (IV)

Недавно је објављен први део текста Архимандрита Симеона, који је првобитно публикован на агенцији Ромфеа у оквиру јавне полемике са Атанасијем Јевтићем.

У наставку доносимо други део текста Архимандрита Симеона под називом „Оптужбе против мене“.

Уредништво

ОПТУЖБЕ ПРОТИВ МЕНЕ

Петак, 2. јули 2010.

simeon004

Архимандрит Симеон: Необјављени интервју (НИН)

Увод

Одлука Врховног Суда Грчке Ареопага из јула прошле године, о одбијању захтева Србије за изручење Архимандрита Симеона, са образложењем да се ради о верском и политичком прогону, одјекнула је као гром у круговима Синодалаца и њихових присталица. Такав шамар, и то од стране највише Судске инстанце једне стране државе, заправо нису очекивали.