Почетна / АУТОРИ / Хорепископ Максим

Хорепископ Максим

Хорепископ Максим: Свети Јустин Ћелијски о прекиду литургијског оштења са патријарсима – екуменистима

У недавно објављеним Писмима светог Јустина Ћелијског, у два тома, нашој православној јавности је још више разоткривена дубина, православност, јеванђелскост и животност духа, предања и речи овог светог оца. Није могуће у једном кратком чланку пренети све духовне бисере из Писама светог Јустина, посебно оне исповедничке, усмерене против цркворушилачке и богопротивне јереси екуменизма.

Интервју Владике Максима за телевизију „Славија инфо“

У наредном прилогу доносимо интервју Његовог Преосвештенства Хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима за телевизију „Славија инфо“. Интервју је објављен у емисији „Интервју“ 27. маја 2021. године. Из одговора Владике Максима сазнаћете више о борби блаженопочившег Владике Артемија са глобалистима. Поред ове теме било је доста речи и о екуменизму унутар СПЦ, утицају Ватикана и издаји Космета.

Хорепископ Максим: Богословски факултет у Београду – почетак и крај екуменистичке и новотарске пропасти у СПЦ

Oвих дана је путем савремених технолошких средстава у јавност изашао снимак састанка Наставно-научног већа Богословског факултета (БФ) у Београду. Ни докон човек се тиме не би бавио када тај снимак не би собом показивао нешто много веће од састанка професора на факултету.

Интервју Хорепископа Максима за Јутјуб канал ”Славија инфо ТВ”

У наредном прилогу доносимо интервју Његовог Преосвештенства Хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима за Јутјуб канал „Славија инфо ТВ.“ Интервју је објављен 22. новембра 2019. године.

Хорепископ Максим: Духовни поглед на жртву страдања српског народа у Првом светском рату и порука данашњим Србима

У наредном прилогу доносимо предавање Његовог Преосвештенства хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима, настојатеља манастира Свете Тројице у Кули, на тему:  „Духовни поглед на жртву страдања српског народа у Првом светском рату и порука данашњим Србима“. Предавање је одржано у оквиру Духовне академије организоване поводом обележавања 105.

Хорепископ Максим: Нови устав и стари проблем у СПЦ

Као што у српском друштву траје погубан, антихристовски и античовечни процес глобализације и либерализације, на сву нашу жалост, црквени великодостојници Београдске патријаршије настоје да не касне и да држе корак у таквом процесу. Најпогубнији корак на таквом путу јесте следовање религијском глобализму, званом екуменизам.

Протосинђел Максим: Песничко богословље Светог Јована Дамаскина[1]

Извор: СВЕТИ КНЕЗ ЛАЗАР, ГОДИНА 2013, БРОЈ 10 (76), СТРАНЕ 41-51

Увод

Диван је Бог у светима својим“ (Пс 67,36) непрестано кличе Црква Богу, и заиста сваки од Божјих угодника имајући „пак различите дарове по благодати“ (Рим 12,6) на свој начин у свом времену чини да овај славопој Цркве никада не изгуби свој смисао и садржај.

Протосинђел Максим: Трагичне последице екуменистичке јереси у Српској православној цркви

Извор: СВЕТИ КНЕЗ ЛАЗАР, ГОДИНА 2013, БРОЈ 11 (77), СТРАНЕ 87-98

По промислу и допуштењу Божјем услед несустајућих екуменистичко-реформаторских таласа прогона који теже да потопе Барку спасења –  Цркву, наша богоспасавана Епархија рашко-призренска и косовско-метохијска скупа са својим клиром и вернима народом, на челу са својим канонским епископом

Протосинђел Максим: Представљање књиге Одбрана од кривоверја

Извор: СВЕТИ КНЕЗ ЛАЗАР, ГОДИНА 2014, БРОЈ 13 (79), СТРАНЕ 111-119

Представљање књиге Одбрана од кривоверја[1]

Преосвећени владико, високопреподобни и преподобни оци, преподобне матере и сестре монахиње, драга браћо и сестре, помаже Бог!

Повод због кога смо се вечерас сабрали је уједно и тужан и радостан!

Предавање Хорепископа Максима на тему “Обнова србске православне монархије кроз духовну обнову Срба“

У наредном прилогу доносимо видео запис предавања Његовог Преосвештенства Хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима на тему “Обнова србске православне монархије кроз духовну обнову Срба“. Предавање је одржано у организацији СНО “СРБИ НА ОКУП“ месни одбор – Чачак, у сали Скупштине града Чачка, 21.