Почетна / АУТОРИ / Митрополит Пирејски

Митрополит Пирејски

СЕРАФИМ ПИРЕЈСКИ: СКАНДАЛИ ПРИМОРАЛИ ПАПУ БЕНЕДИКТА НА ПОВЛАЧЕЊЕ

Повлачење папе Бенедикта 16. – у свету Јозефа Алојза Рацингера – који антиканонски држи свечасни Патријаршијски трон старога Рима, може се сматрати очекиваним, јер су током кратког времена његовог антиканонског управљања јеретичком религиозном заједницом Римокатолицизма на видело избили страшни скандали, што је све учинило немогућим њихово даље контролисање од стране „болесног“ Бенедикта 16.

Пирејски Серафим: Јерархија СПЦ под притисцима Циониста уклонила Артемија

Након одржавања Симпозијума о Пост-отачкој јереси 15. фебруара, а нарочито након изрицања анатема Екуменистима, Римокатолицима и Папи Бенедикту 16, Протестантима, Монофизитима – Антихалкидонцима и другим јеретицима, у Недељу Православља, против Митрополита Пирејског Серафима у грчкој јавности своје гласове су подигли како Римокатолици тако и гласноговорници Фанара, захтевајући чак његово рашчињење!

pirejskintervju

Пирејски Серафим: Артемије је канонски Епископ (видео)

Током недавног интервјуа за грчку агенцију Амен, Митрополит Пирејски Серафим био је, између осталог, упитан и за већ познати случај ”упада” у СПЦ. У прилогу доносимо његов одговор на то питање, заправо дискусију до које је том приликом дошло са новинарима. Интервју је објављен 7.

serafimospireos

Митр. Пирејски: Остајем при својим ставовима!

Поводом недавног документа Синода Грчке Цркве упућеног свим Архијерејима Грчке Цркве, којим се прослеђује писмо Патријарха Српског Иринеја о казнама према Епископу Артемију, Митрополит Пирејски Серафим, који је као члан Синода потписао поменути документ, претрпео је доста критика у јавности због тобожњег одступања од свог претходног исправног става о анти-каноничности рашчињења Епископа Артемија.