Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе

Катакомбе

Недеља Мироносица у манастиру Светог краља Милутина у Бадовинцима

У Недељу Мироносица, 29. априла/12. маја, када прослављамо и великог угодника Божијег из нашег рода, Светог Василија Острошког, у манастиру Светог краља Милутина у Бадовинцима, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију.

Храмовна слава у манастиру Светог великомученика Георгија у Јошавки

Светом великомученику Георгију посвећен је мушки манастир Епархије рашко-призренске у егзилу у Доњој Јошавки код Бања Луке у Републици Српској. На дан када Света Црква прославља овог предивног сведока Христовог, 23. априла/6. маја, овај манастир је свечано прославио своју храмовну славу.

Манастир Светог апостола Томе свечано прославио своју храмовну славу

Светом апостолу Томи посвећен је мушки манастир Епархије рашко-призренске у егзилу у Врњачкој Бањи. На Томину недељу, 22. априла/5. маја, овај предивни манастир је свечано прославио своју храмовну славу. Свету Архијерејску Литургију поводом храмовне славе служио је Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г.

Васкрсни уторак у манастиру Свете великомученице Марине у Дудовици

Трећег дана Васкрса, на Васкрсни уторак, 17/30. априла, у манастиру Свете великомученице Марине у Дудовици Свету Литургију служио је архимандрит Варнава (Димитријевић) уз саслужење јереја Игора Матијевића, јереја Горана Калушевића и јерођакона Паладија (Матића). Литургији је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г.

Васкрсни понедељак у манастиру Светог Николаја у Лозници

Другог дана Васкрса, на Васкрсни понедељак, 16/29. априла, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Николаја Мирликијског у Лозници код Чачка. Епископу Артемију су саслуживали: Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај, архимандрит Варнава (Димитријевић), архимандрит Пантелејмон (Јовановић), јеромонах Софроније (Ердељан) и јерођакон Паладије (Матић).

Велики Петак у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву

На Велики петак, 13/26. априла, Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум служио је Вечерњу Великог Петка са изношењем Плаштанице у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву уз саслужење: протојереја Жељка Марића, протосинђела Иринеја (Ристића), јереја Игора Матијевића, јереја Горана Калушевића, јереја Бранка Јованчевића и јерођакона Дионисија (Морачанина).

Велики четвртак у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

Ако се са вером и неосуђено причешћујемо Тајном Тела
и Крви Христове, онда ће све сплетке наших душевних
непријатеља који нам сметају, бити немоћне.

Преподобни Амвросије Оптински

На Велики четвртак, када Света Црква врши спомен на установљење Свете Тајне Причешћа, 23. марта/5.

Цвети у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама

На Празник Цвети, 8/21. априла, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама уз саслужење: архимандрита Варнаве (Димитријевића), јеромонаха Леонтија (Кантара) и јерођакона Паладија (Матића). Литургији је присуствовало око 200 верника.

Монашење у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама

На Великом вечерњу уочи празника Цвети, 7/20. априла, у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије замонашио је у чин мале схиме искушеника овог манастира Лазара (Кецмана).