Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе

Катакомбе

Недеља о блудном сину у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице

У Недељу о блудном сину, 3. марта, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у селу Шести Габар код Књажевца уз саслужење:  протосинђела Хризостома (Јовановића), јереја Добрице (Чакаревића) и јерођакона Артемија (Милаковића).

Монашење у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице

На Великој вечерњи, уочи недеље о блудном сину, 2. марта, у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у селу Шести Габар код Књажевца, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт замонашио је у чин мале схиме искушеницу ове обитељи Веру (Остојић) давши јој монашко име Агатија.

Манастир Св. Симеона Мироточивог у Дежеви свечано прославио своју храмовну славу

Преподобном Симеону Мироточивом посвећен је мушки манастир Епархије рашко-призренске у Дежеви, код Новог Пазара. На дан његовог спомена, 26. фебруара, манастир је свечано прославио своју храмовну славу

Свети свештеномученик Харалампије свечано прослављен у Кули

Поводом празника Светог свештеномученика Харалампија, који је уједно и  мала манастирска слава, јер се у манастиру налази делић његових светих моштију, 23. фебруара, Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум служио је, у манастиру Свете Тројице у Кули, Свету Архијерејску Литургију

Преподобни Варсануфије и Јован свечано прослављени у Љуљацима

На дан празновања Преподобних Варсануфија и Јована, 19. фебруара, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт служио је свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима уз саслужење Његовог Преосвештенства Хорепископа старорашког и лозничког Г.Г. Николаја и више  свештенослужитеља епархије.

У манастиру Свих српских светитеља у Гринбаху свечано прослављен празник Сретења Господњег

На празник Сретења Господњег, 15. фебруара, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г. Г. Ксенофонт извршио је канонску посету манастиру Свих српских светитеља у селу Гринбаху у Аустрији. Том приликом Владика је служио свету архијерејску Литургију уз саслужење протосинђела Димитрија (Ђоковића), протосинђела Агапита (Бичанина) и јерођакона Артемија (Милаковића).

Прослава Преподобног Ксенофонта у Мушветама

У четвртак, 8. фебруара, у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама Светом Архијерејском Литургијом свечано је прослављен спомен Преподобних Ксенофонта, Марије, Јована и Аркадија. Дивни угодник Божији Преподобни Ксенофонт је небески заштитник Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Ксенофонта.

Прослава Преподобног Максима Исповедника у Кули

Великог светилника Цркве Божије и великог поборника Православља, Преподобног Максима Исповедника, Света Црква прославља 3. фебруара. Овај дивни угодник Божји је небески заштитник Његовог Преосвештенства Хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима.

Манастир Преподобног Антонија Великог свечано прославио своју храмовну славу

Поводом храмовне славе, Преподобног Антонија Великог, 30. јануара, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт служио је, у истоименом манастиру у Темској код Пирота Свету Архијерејску Литургију

Манастир Светог Саве у Жеровници свечано прославио свог небеског заштитника

Савиндан је свечано прослављен у свим катакомбама Епархије рашко-призренске у егзилу. Најсвечаније је било у манастиру Светог Саве у Жеровници на северу Косова и Метохије. Празник је прослављен Светом Архијерејском Литургијом