Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе

Катакомбе

Прва посета Епископа Артемија и Хорепископа Максима новооснованој парохији у Франкфурту на Мајни

Поводом празника Покрова Пресвете Богородице и прве храмовне славе Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г.Г. Артемије боравио је први пут у канонској посети новооснованој парохији у Франкфурту на Мајни, у Немачкој, од петка 12. октобра до понедељка 15. октобра.

Катакомба Светог Преподобномученика Харитона Косовског у Сурдуку свечано прославила своју другу храмовну славу

Катакомба у Сурдуку посвећена је Светом Преподобномученику Харитону Косовском и метох је манастира Преподобног Јустина Ћелијског. На дан његовог светог спомена, 28. септембра/11. октобра, катакомба је свечано прославила своју другу храмовну славу.

Монашење у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

На Великом вечерњу, уочи храмовне славе, Зачећа Светог Јована Крститеља, 23. септембра/6. октобра, у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије замонашио је у чин мале схиме искушенике ове обитељи: Ненада (Вукомановића) и Илију (Филиповића), и искушеника Ивана (Савића) из манастира Светог Архангела Гаврила у Готовуши (Брезовица).

Архијерејска Литургија и рукоположење за свештеника у Кули

У Недељу 18. по Духовдану, 17/30. септембра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Свете Тројице у Кули. Епископу Артемију су на Литургији саслуживали: Његово Преосвештенство Хорепископ новобрдски и панонски Г.Г. Максим, архимандрит Варнава (Димитријевић), јеромонах Никодим (Малешевић), јереј Славен (Стевановић), јереј Синиша (Ђурин), јерођакон Паладије (Матић) и јерођакон Пајсије (Марковић).

Манастир Рођења Пресвете Богородице у Прањанима свечано прославио своју храмовну славу

Рођењу Пресвете Богородице посвећен је женски манастир Епархије рашко-призренске у егзилу у Прањанима недалеко од Горњег Милановца. И ове године је манастир свечано прославио своју храмовну славу.

Недеља 16. по Духовдану у манастиру Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД)

У Недељу 16. по Духовдану, 3/16. септембра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД).

Храмовна слава у манастиру Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД)

Манастир Светих српских просветитеља је мушки манастир Епархије рашко-призренске у егзилу који се налази у Колумбусу, недалеко од Детроита, у савезној америчкој држави Мичиген. У недељу, 27. августа/9. септембра, манастир је свечано прославио своју храмовну славу.

Успеније Пресвете Богородице у манастиру Светог Николаја у Лозници

На празник Успенија Пресвете Богородице Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Николаја у Лозници код Чачка.

Монашење у манастиру Светог Николаја у Лозници

На Великом вечерњу, уочи празника Успенија Пресвете Богородице, 14/27. августа, у манастиру Светог Николаја Мирликијског у Лозници код Чачка, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије замонашио је у чин мале схиме искушенице ове обитељи: Биљану (Илић), Дану (Петровић) и Мирјану (Мартиновић).

Манастир Светог Преображења Господњег у Леушићима свечано прославио храмовну славу

Поводом храмовне славе Преображења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је у истоименом манастиру у Леушићима Свету Архијерејску Литургију.