Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе

Катакомбе

Манастир Светог апостола Томе свечано прославио своју храмовну славу

Светом апостолу Томи посвећен је мушки манастир Епархије рашко-призренске у егзилу у Врњачкој Бањи. На Томину недељу, 2/15. априла, овај предивни манастир је свечано прославио своју храмовну славу.

Васкрсни понедељак у Нишу

На Васкрсни понедељак, 27. марта/9. априла, Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Архангела Михаила у Нишу. Владици Науму су на Литургији саслуживали: протојереј Жељко (Марић), јеромонах Јаков (Купрешак), јеромонах Хризостом (Јовановић), ђакон Виктор (Павлов) и ђакон Горан (Калушевић).

Васкрсни понедељак у Бадовинцима

На Васкрсни понедељак, 27. марта/9. априла, у манастиру Светог краља Милутина у Бадовинцима, Његово Преосвештенство Хорепископ новобрдски и панонски Г.Г. Максим служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслужење јеромонаха Симеона (Весића), јеромонаха Саве (Мирковића) и јерођакона Пајсија (Марковића). Литургији је присуствовало око 60 верника.

Васкрсни понедељак у Дудовици

Другог дана Васкрса, на Васкрсни понедељак, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је свету Архијерејску Литургију у манастиру Свете великомученице Марине у Дудовици. Епископу Артемију су саслуживали: архимандрит Варнава (Димитријевић), јереј Жељко (Јовановић), јереј Игор (Матијевић) и јерођакон Паладије (Матић).

Велика субота и Благовести у Лозници

Ове године празник Благовести пао је на Велику суботу. На празник Благовести Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Николаја у Лозници. Епископу Артемију су на Литургији саслуживали: Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај

Цвети у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама

На Празник Цвети, 19. марта/1. априла, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама уз саслужење: Архимандрита Варнаве (Димитријевића), протосинђела Доситеја (Вукосављевића), јерођакона Паладија (Матића) и јерођакона Леонтија (Кантара).

Лазарева субота у манастиру Светог архиђакона Стефана у Ариљу

На Лазареву суботу, 18. марта/31. априла, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог архиђакона Стефана у Ариљу уз саслужење: архимандрита Варнаве (Димитријевића), протосинђела Агапита (Бичанина) и јерођакона Паладија (Матића).

Манастир Преподобног Симеона Мироточивог у Дежеви свечано прославио храмовну славу

Преподобном Симеону Мироточивом посвећен је мушки манастир Епархије рашко-призренске у егзилу у Дежеви код Новог Пазара. Пошто је спомен овог предивног угодника Божијег (13/26. фебруара) ове године пао у понедељак друге седмице Великог поста, прослава храмовне славе обављена је у Теодорову суботу, 11/24. фебруара.

Недеља сиропусна у манастиру Светог архиђакона Стефана у Ариљу

У Недељу сиропусну, 5/18. фебруара, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог архиђакона Стефана у Ариљу. Епископу Артемију су саслуживали: архимандрит Варнава (Димитријевић), протосинђел Агапит (Бичанин), и јерођакон Паладије (Матић).