Љуљаци

Преподобни Петар Коришки свечано прослављен у Љуљацима

Капела манастира Светог Јована Крститеља у Љуљацима посвећена је великом угоднику Божјем из рода нашега, Преподобном Петру Коришком. На дан када наша света Црква прославља спомен овог дивног светитеља, 18. јуна, манастир је свечано прославио своју другу славу.

У Љуљацима свечано прослављена храмовна слава

Поводом храмовне славе, празника Зачећа Светог Јована Крститеља, 23. септембра/6. октобра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је, у истоименом манастиру у Љуљацима Свету Архијерејску Литургију уз саслужење: Његовог Преосвештенства Хорепископа старорашког и лозничког Г.Г. Николаја, Његовог Преосвештенства Хорепископа липљанског и ужичког Г.Г.

Монашење у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

На Великом вечерњу, уочи храмовне славе Зачећа Светог Јована Крститеља, 22. септембра/5. октобра, у истоименом манастиру у Љуљацима, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије замонашио је у чин мале схиме искушеника ове обитељи Ненада (Ковачевића).

Васкрс у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

Хришћанин је човек који је саваскрсао са Господом Христом,
и такав живи у овоме свету: као мртвац који је изашао из
гроба, савладао све смрти, и хода кроз овај свет као бесмртник
коме никаква смрт наудити не може.

Преподобни Јустин Ћелијски

Манастир Светог Јована Крститеља у Љуљацима свечано прославио своју храмовну славу

На празник Зачећа Светог Јована Крститеља, 23. септембра/6. октобра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је, поводом храмовне славе, у истоименом манастиру Свету Архијерејску Литургију уз саслужење:

Монашење у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

На Великом вечерњу, уочи храмовне славе, Зачећа Светог Јована Крститеља, 23. септембра/6. октобра, у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије замонашио је у чин мале схиме искушенике ове обитељи: Ненада (Вукомановића) и Илију (Филиповића), и искушеника Ивана (Савића) из манастира Светог Архангела Гаврила у Готовуши (Брезовица).

Преподобни Петар Коришки свечано прослављен у Љуљацима

Капела манастира Светог Јована Крститеља у Љуљацима посвећена је великом угоднику Божјем из рода нашега, Преподобном Петру Коришком. На дан када наша света Црква прославља спомен овог дивног светитеља, 5/18. јуна, манастир је свечано прославио своју другу славу.