Љуљаци

Манастир Светог Јована Крститеља у Љуљацима свечано прославио своју храмовну славу

На празник Зачећа Светог Јована Крститеља, 23. септембра/6. октобра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је, поводом храмовне славе, у истоименом манастиру Свету Архијерејску Литургију уз саслужење:

Монашење у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

На Великом вечерњу, уочи храмовне славе, Зачећа Светог Јована Крститеља, 23. септембра/6. октобра, у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије замонашио је у чин мале схиме искушенике ове обитељи: Ненада (Вукомановића) и Илију (Филиповића), и искушеника Ивана (Савића) из манастира Светог Архангела Гаврила у Готовуши (Брезовица).

Преподобни Петар Коришки свечано прослављен у Љуљацима

Капела манастира Светог Јована Крститеља у Љуљацима посвећена је великом угоднику Божјем из рода нашега, Преподобном Петру Коришком. На дан када наша света Црква прославља спомен овог дивног светитеља, 5/18. јуна, манастир је свечано прославио своју другу славу.

Недеља Православља у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

“Никада се нећемо одрећи тебе, вољено Православље! Никада те нећемо издати, благочешће отаца! Никада те нећемо оставити, мајко побожности! У теби смо рођени, у теби живимо и у теби ћемо умрети. А ако времена то буду тражила и хиљаде пута умрећемо за тебе.“

(Јосиф Вријеније)

Зачеће Светог Јована Претече и Крститеља ( 23. септембар/6. октобар) је храмовна слава мушког манастира Епархије рашко-призренске у егзилу у Љуљацима код Горњег Милановца. Овај манастир је и седиште епархије. Своју храмовну славу манастир је и ове, 2017. године, свечано прославио Светом Архијерејском Литургијом.

Недеља 7. по Духовдану у Љуљацима

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је у Недељу 7. по Духовдану, 10/23. јула, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима уз саслужење: архимандрита Варнаве (Димитријевића), протосинђела Варсануфија (Стошића), јеромонаха Мартинијана (Ђурђевића), јереја Игора (Данчетовића), и јерођакона Паладија (Матића).