Љуљаци

Недеља Православља у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

“Никада се нећемо одрећи тебе, вољено Православље! Никада те нећемо издати, благочешће отаца! Никада те нећемо оставити, мајко побожности! У теби смо рођени, у теби живимо и у теби ћемо умрети. А ако времена то буду тражила и хиљаде пута умрећемо за тебе.“

(Јосиф Вријеније)

Манастир Светог Јована Крститеља у Љуљацима свечано прославио своју храмовну славу

Зачеће Светог Јована Претече и Крститеља ( 23. септембар/6. октобар) је храмовна слава мушког манастира Епархије рашко-призренске у егзилу у Љуљацима код Горњег Милановца. Овај манастир је и седиште епархије. Своју храмовну славу манастир је и ове, 2017. године, свечано прославио Светом Архијерејском Литургијом.

Недеља 7. по Духовдану у Љуљацима

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је у Недељу 7. по Духовдану, 10/23. јула, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима уз саслужење: архимандрита Варнаве (Димитријевића), протосинђела Варсануфија (Стошића), јеромонаха Мартинијана (Ђурђевића), јереја Игора (Данчетовића), и јерођакона Паладија (Матића).

Прослава Преподобног Петра Коришког у Љуљацима

Предивног угодника Божијег из рода српског, Преподобног оца нашег Петра Коришког, Света Црква прославља 5/18. јуна. Овом великом испоснику и молитвенику из тринаестог века, посвећена је капела у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима. Своју другу славу манастир је и ове године свечано прославио Светом Архијерејском Литургијом.

Васкрс у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

Ko може од срца узвикнути: Христос Воскресе! Незнабошци не могу, јер не верују. Протестанти не могу, јер сумњају. Једино ми православни можемо од свег срца узвикнути: Христос воскресе, и ваистину воскресе! Но и ми не можемо сви то узвикнути од свег срца, него само они између нас, који држе сву веру Светих Отаца и који се труде да следују примеру живота светитеља Божјих.