Почетна / КАТАКОМБЕ

КАТАКОМБЕ

Ваведење у манастиру Светог Николаја у Лозници

На светли празник Ваведења Пресвете Богородице (21. нов/4. дец.) Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Николаја у Лозници уз саслужење: Његовог Преосвештенства Хорепископа старорашког и лозничког Г.Г. Николаја, архимандрита Варнаве (Димитријевића), јеромонаха Софронија (Ердељана), јерођакона Дионисија (Морачанина) и ђакона Зорана Крстића.

Недеља 24. по Духовдану у манастиру Свете великомученице Марине у Дудовици

У Недељу 24. по Духовдану, 18. новембра/1.децембра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Свете великомученице Марине у Дудовици уз саслужење: архимандрита Варнаве

Ђурђиц у манастиру Светог Николаја у Лозници

Празник Обновљења храма Светог великомученика Георгија – Ђурђиц  је Крсна слава многих српских домова. Свечар Светог великомученика Георгија је и Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај.

Катакомба Светог Димитрија у Сувом Долу (СО Блаце) прославила своју храмовну славу

Најмлађа катакомба ЕРП у егзилу налази се у селу Суви До, општина Блаце, и има Светог великомученика Димитрија за свог небеског заштитника.Ове године је на Митровдан први пут прослављена храмовна слава. Пошто је катакомба заживела тек пре месец дана и мала црква још није сасвим спремна за богослужење, ове године су протосинђел Роман и јеромонах Хризостом само  пререзали славски колач

Манастир Светог краља Милутина свечано прославио своју храмовну славу

Светом краљу Милутину посвећен је мушки манастир Епархије рашко-призренске у егзилу у Бадовинцима. На дан када Света Црква прославља овог дивног угодника Божјег, великог задужбинара и ревнитеља Праве Вере, 30. октобра/12. новембра, манастир је свечано прославио своју храмовну славу.

Недеља 21. по Духовдану у манастиру Свих српских светитеља у Гринбаху

У Недељу 21. по Духовдану, 28. окт./10. новембра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Свих Српских Светитеља у Гринбаху (Аустрија) уз саслужење:

Прослава имендана Епископа Артемија у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског

У суботу 20. октобра (2. новембра) у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву Светом Архијерејском Литургијом свечано је прослављен спомен Светог Великомученика Артемија, великог сведока васкрслог Господа Исуса Христа и небеског заштитника Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија.

Прослава Петковдана у манастиру Свете Тројице у Кули

Спомен Преподобне матере наше Параскеве – Петке (14/27.октобра) свечано је прослављен у манастиру Свете Тројице у Кули Светом Архијерејском Литургијом  којом је началствовао Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај.

Петковдан у манастиру Светог Архангела Михаила у Нишу

Празник Преподобне матере наше Параскеве – Петке свечано je прослављен у манастиру Светог Архангела Михаила у Нишу Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије.