Почетна / КАТАКОМБЕ

КАТАКОМБЕ

Катакомба у Франкфурту свечано прославила своју храмовну славу

Катакомбни храм Епархије рашко-призренске у егзилу у Франкфурту посвећен је Покрову Пресвете Богородице. Ова малена катакомба је у недељу, 13. октобра, свечано прославила своју храмовну славу Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај. Владици Николају су на Литургији саслуживали настојатељ катакомбе –  протосинђел Димитрије и протосинђел Иринеј.

У Љуљацима свечано прослављена храмовна слава

Поводом храмовне славе, празника Зачећа Светог Јована Крститеља, 23. септембра/6. октобра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је, у истоименом манастиру у Љуљацима Свету Архијерејску Литургију

Недеља 14. по Духовдану у манастиру Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД)

У Недељу 14. по Духовдану, 9/22. септембра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД). Епископу Артемију су на Литургији саслуживали: протосинђел Евтимије (Милентијевић), протојереј Стефан Икономовски, јеромонах Симеон (Весић) и јерођакон Пајсије (Марковић).

Манастир Рођења Пресвете Богородице у Прањанима свечано прославио своју храмовну славу

У суботу, 8/21. септембра, у Богородичином манастиру у Прањанима код Горњег Милановца свечано је прослављена храмовна слава Рођење Пресвете Богородице – Мала Госпојина.

Празник Светих српских просветитеља у Гринбаху

Празник Сабора српских просветитеља свечано je прослављен у манастиру Свих српских светитеља у Гринбаху (Аустрија) Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум. Владици Науму су на Литургији саслуживали: настојатељ поменутог манастира протосинђел Димитрије (Ђоковић), протосинђел Прохор (Ацковић) и јерођакон Методије (Ђурђевић).

Манастир Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД) свечано прославио своју храмовну славу

У недељу, 2./15. септембра, у манастиру Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД) свечано је прослављена храмовна слава. Свету Архијерејску Литургију поводом храмовне славе служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије. Епископу Артемију су на Литургији саслуживали: Протосинђел Евтимије (Милентијевић), јеромонах Симеон (Весић), протојереј Стефан Икономовски и јерођакон Пајсије (Марковић).

Успеније Пресвете Богородице у манастиру Светог Николаја у Лозници

Велики празник Успенија Пресвете Богородице свечано je прослављен у манастиру Светог Николаја Мирликијског у Лозници код Чачка Светом Архијерејеском Литургијом којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије.

Манастир Светог Преображења Господњег у Леушићима свечано прославио храмовну славу

Преображењу Господњем посвећен је женски манастир епархије рашко-призренске у егзилу у Леушићима код Горњег Милановца. Своју храмовну славу манастир је свечано прославио Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије уз саслужење: Његовог Преосвештенства Хорепископа старорашког и лозничког Г.Г.

Недеља 9. по Духовдану у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

У Недељу 9. по Духовдану, 5/18. августа, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима