Почетна / ПОДСЕЋАЊА

ПОДСЕЋАЊА

Подсећање: Владика Артемије: Суштинска аутономија Косова и Метохије као најоптималније решење

ГЛАСНИК КиМ број 178, 12. март 2004. године

Двадесети век је обележен већим делом сукобом између принципа самоопредељења националних заједница и очувања територијалног интегритета и суверенитата постојећих

Подсећање: По повратку из Америке ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ: ОДГОВОР ЈЕ У ,,РАСПЕТОМ КОСОВУ“

ГЛАСНИК КиМ број 176-177, 21. фебруар 2004. године

Београд 17.02.2004.- После посете САД током које су представници из Србије и Српске православне цркве одржали низ састанака са највишим представницима америчке администрације, владика рашко-призренски Артемије јуче је оценио да је велики успех те мисије што су поједини утицајни људи у САД почели сами да говоре и сведоче о проблемима Срба на Косову и Метохији.

Подсећање: КОСОВО-ДУША СРБИЈЕ, СОС – спасите нашу душу

ГЛАСНИК КОСОВА И МЕТОХИЈЕ, број 201-202, март 2006

САОПШТЕЊЕ ЗА МЕДИЈЕ

Српско Национално Веће Косова и Метохије на својој седамнаестој седници, одржаној у периоду почетка званичних преговора о дефинисању будућег статуса, 04. марта 2006. године у Косовској Митровици, заједно са СНВ Северног Косова, уз присуство великог броја делегата са територије целе покрајине, након свестране и исцрпне расправе, закључило је следеће:

Подсећање: На Газиместану и у Грачаници обележено 612 година од Косовског боја

Гласник КиМ број 65, 8. јул 2001. године

ЧУДО ОПСТАЈАЊА

ГРАЧАНИЦА, 28. јун – Светом архијерејском литургијом у манастиру Грачаница и парастосом српским јунацима од Косовског боја до данас, на Газиместану јуче је обележена 612. година Косовског боја и празник светог кнеза Лазара, Видовдан.

Подсећање: ИНТЕРВЈУ – Владика рашко-призренски Артемије – ФАРСА ОД ИЗБОРА

ГЛАСНИК КиМ БРОЈ 11

ГРАЧАНИЦА 18. ЈУН 2000.

Под оваквим околностима Срби не могу да изађу на локалне изборе који су заказани за октобар. Како рецимо, спровести предизборну кампању када се нико од Срба не може кретати без пратње Кфор-а”, каже владика рашко-призренски Артемије.

Свети владика Николај: Недеља друга Поста – Светог Григорија Паламе

ЧАСНИ ПОСТ – НЕДЕЉА ДРУГА

Јеванђеље о исцељењу узетог

Марко, 2, 1-12. Зач. 7.

Прошле недеље чули смо јеванђеље о чудотворном дејству великог и моћног присуства Христовог. Натанаил, који је посумњао у речи апостола Филипа, да се појавио у свету дугоочекивани Месија, и то у лицу Исуса из Назарета, – тај исти Натанаил чим је дошао у присуство самога Господа, одмах Га је признао и исповедио као Сина Божјег и цара Израиљева.

Подсећање: Епископ Артемије – Улога црквених и верских заједница у процесу миграције

ГЛАСНИК КиМ број 134, 31. октобар 2002. године

У Новом Пазару је од 22. до 24. октобра, одржано саветовање на тему “Савремене миграције”. Обухваћене су следеће области:
  • Миграције у ближој прошлости у мултикултуралним градовима – Нови Пазар, Тутин, Сјеница, Пријепоље, Прибој, Нова Варош, Бијело Поље, Пљевље, Рожаје, Беране и Плав.

Подсећање: Епархија рашко-призренска осуђује наставак албанског насиља против Срба

ГЛАСНИК КиМ број 132, 17. октобар 2002. године

Грачаница, 15. октобар

Православна Епархија рашко-призренска најоштрије осуђује последњи у низу напада на српско становништво на Косову и Метохији који се десио данас поподне у селу Клокот и у коме је настрадала српкиња Светлана Станковић, мајка двоје деце.

Подсећање: Затиру и последње трагове српског и хришћанског постојања у Покрајини

ГЛАСНИК КиМ број 129, 26. септембар 2002. године

Поново оскрнављено православно гробље у Дечанима

Само један дан након сахране Мирке Стефановић на дечанском гробљу локални Албанци су оскрнавили гроб и поломили крст