Почетна / ПОДСЕЋАЊА / Подсећања

Подсећања

Подсећање: Епископ Артемије: У.С. морају да прекину етничко чишћење Косова

ГЛАСНИК КиМ, број 185-186, јун 2004.

Вашингтон – Грачаница, 22. јули 2004.

Након учешћа на годишњој конвенцији Српске националне федерације у Питсбургу, владика Артемије се вратио у Вашингтон где је већ имао прве састанке са представницима

Подсећање: Репортери „Вести“ са косметским Србима на Задушницама у Истоку

ГЛАСНИК КиМ, број 193-194, октобар 2004.

ЛЕЛЕК НАД СРУШЕНИМ СПОМЕНИЦИМА

Око педесетак Срба, прогнаника из Истока и околине, обишло је, поводом Задушница, разорена православна српска гробља у овој вароши подно Мокре горе,

ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ: СРБИ НЕЋЕ ДА ПОТПИСУЈУ СОПСТВЕНУ „СМРТНУ ПРЕСУДУ“

ГЛАСНИК КиМ број 178, 12. март 2004. године

Грачаница, 5. март 2004. год.

Владика рашко-призренски Артемије примио је у владичанском двору манастира Грачанице шефа мисије ОЕБС-а (ОСЦЕ) за Косово, г-на Паскала Фијескија (Pachal Fieschi), ради размене гледишта о тренутној ситуацији на Косову и Метохији.

Подсећање: Злочин равнодушности

ГЛАСНИК КиМ број 109, 10. мај 2002. године

„Грачанице кад бар не би била од камена…“

Кога данас питати шта да раде косовски Срби? Европу? Читав свет? Домаћу бившу и садашњу власт? Од кога захтевати (не, ништа спектакуларно), само толико да препозна и идентификује неправду, нељудскост и недело?

Подсећање: Не само да нас живе сахрањују, већ нас терају и да ћутимо

ГЛАСНИК КиМ, број 191-192, септембар 2004.

Петерсенова изјава у Der Spiegelu представља политички и морално крајње неодговоран чин и дубоко вређа породице пострадалих Срба и свих оних који већ пет година живе у „хорор причи“ коју режира УНМИК са албанским лидерима.

Подсећање: Владика Артемије: Суштинска аутономија Косова и Метохије као најоптималније решење

ГЛАСНИК КиМ број 178, 12. март 2004. године

Двадесети век је обележен већим делом сукобом између принципа самоопредељења националних заједница и очувања територијалног интегритета и суверенитата постојећих

Подсећање: По повратку из Америке ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ: ОДГОВОР ЈЕ У ,,РАСПЕТОМ КОСОВУ“

ГЛАСНИК КиМ број 176-177, 21. фебруар 2004. године

Београд 17.02.2004.- После посете САД током које су представници из Србије и Српске православне цркве одржали низ састанака са највишим представницима америчке администрације, владика рашко-призренски Артемије јуче је оценио да је велики успех те мисије што су поједини утицајни људи у САД почели сами да говоре и сведоче о проблемима Срба на Косову и Метохији.

Подсећање: КОСОВО-ДУША СРБИЈЕ, СОС – спасите нашу душу

ГЛАСНИК КОСОВА И МЕТОХИЈЕ, број 201-202, март 2006

САОПШТЕЊЕ ЗА МЕДИЈЕ

Српско Национално Веће Косова и Метохије на својој седамнаестој седници, одржаној у периоду почетка званичних преговора о дефинисању будућег статуса, 04. марта 2006. године у Косовској Митровици, заједно са СНВ Северног Косова, уз присуство великог броја делегата са територије целе покрајине, након свестране и исцрпне расправе, закључило је следеће:

Подсећање: На Газиместану и у Грачаници обележено 612 година од Косовског боја

Гласник КиМ број 65, 8. јул 2001. године

ЧУДО ОПСТАЈАЊА

ГРАЧАНИЦА, 28. јун – Светом архијерејском литургијом у манастиру Грачаница и парастосом српским јунацима од Косовског боја до данас, на Газиместану јуче је обележена 612. година Косовског боја и празник светог кнеза Лазара, Видовдан.