Почетна / ПОДСЕЋАЊА / Подсећања

Подсећања

ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ: СРБИ НЕЋЕ ДА ПОТПИСУЈУ СОПСТВЕНУ „СМРТНУ ПРЕСУДУ“

ГЛАСНИК КиМ број 178, 12. март 2004. године

Грачаница, 5. март 2004. год.

Владика рашко-призренски Артемије примио је у владичанском двору манастира Грачанице шефа мисије ОЕБС-а (ОСЦЕ) за Косово, г-на Паскала Фијескија (Pachal Fieschi), ради размене гледишта о тренутној ситуацији на Косову и Метохији.

Подсећање: Злочин равнодушности

ГЛАСНИК КиМ број 109, 10. мај 2002. године

„Грачанице кад бар не би била од камена…“

Кога данас питати шта да раде косовски Срби? Европу? Читав свет? Домаћу бившу и садашњу власт? Од кога захтевати (не, ништа спектакуларно), само толико да препозна и идентификује неправду, нељудскост и недело?

Подсећање: Не само да нас живе сахрањују, већ нас терају и да ћутимо

ГЛАСНИК КиМ, број 191-192, септембар 2004.

Петерсенова изјава у Der Spiegelu представља политички и морално крајње неодговоран чин и дубоко вређа породице пострадалих Срба и свих оних који већ пет година живе у „хорор причи“ коју режира УНМИК са албанским лидерима.

Подсећање: Владика Артемије: Суштинска аутономија Косова и Метохије као најоптималније решење

ГЛАСНИК КиМ број 178, 12. март 2004. године

Двадесети век је обележен већим делом сукобом између принципа самоопредељења националних заједница и очувања територијалног интегритета и суверенитата постојећих

Подсећање: По повратку из Америке ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ: ОДГОВОР ЈЕ У ,,РАСПЕТОМ КОСОВУ“

ГЛАСНИК КиМ број 176-177, 21. фебруар 2004. године

Београд 17.02.2004.- После посете САД током које су представници из Србије и Српске православне цркве одржали низ састанака са највишим представницима америчке администрације, владика рашко-призренски Артемије јуче је оценио да је велики успех те мисије што су поједини утицајни људи у САД почели сами да говоре и сведоче о проблемима Срба на Косову и Метохији.

Подсећање: КОСОВО-ДУША СРБИЈЕ, СОС – спасите нашу душу

ГЛАСНИК КОСОВА И МЕТОХИЈЕ, број 201-202, март 2006

САОПШТЕЊЕ ЗА МЕДИЈЕ

Српско Национално Веће Косова и Метохије на својој седамнаестој седници, одржаној у периоду почетка званичних преговора о дефинисању будућег статуса, 04. марта 2006. године у Косовској Митровици, заједно са СНВ Северног Косова, уз присуство великог броја делегата са територије целе покрајине, након свестране и исцрпне расправе, закључило је следеће:

Подсећање: На Газиместану и у Грачаници обележено 612 година од Косовског боја

Гласник КиМ број 65, 8. јул 2001. године

ЧУДО ОПСТАЈАЊА

ГРАЧАНИЦА, 28. јун – Светом архијерејском литургијом у манастиру Грачаница и парастосом српским јунацима од Косовског боја до данас, на Газиместану јуче је обележена 612. година Косовског боја и празник светог кнеза Лазара, Видовдан.

Подсећање: ИНТЕРВЈУ – Владика рашко-призренски Артемије – ФАРСА ОД ИЗБОРА

ГЛАСНИК КиМ БРОЈ 11

ГРАЧАНИЦА 18. ЈУН 2000.

Под оваквим околностима Срби не могу да изађу на локалне изборе који су заказани за октобар. Како рецимо, спровести предизборну кампању када се нико од Срба не може кретати без пратње Кфор-а”, каже владика рашко-призренски Артемије.

Свети владика Николај: Недеља друга Поста – Светог Григорија Паламе

ЧАСНИ ПОСТ – НЕДЕЉА ДРУГА

Јеванђеље о исцељењу узетог

Марко, 2, 1-12. Зач. 7.

Прошле недеље чули смо јеванђеље о чудотворном дејству великог и моћног присуства Христовог. Натанаил, који је посумњао у речи апостола Филипа, да се појавио у свету дугоочекивани Месија, и то у лицу Исуса из Назарета, – тај исти Натанаил чим је дошао у присуство самога Господа, одмах Га је признао и исповедио као Сина Божјег и цара Израиљева.