Почетна / ПОДСЕЋАЊА / Подсећања

Подсећања

Подсећање: Беседа Владике Артемија на парастосу постарадалим Србима у Мартовском погрому

У наредном прилогу доносимо звучни запис беседе Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г.Г. Артемија на парастосу пострадалим православним Србима у Мартовском погрому 2004. године. Беседа је одржана 17. марта 2008. године у манастиру Грачаница.

Подсећање: Писмо владике Артемија премијеру Републике Србије г-ну Зорану Живковићу

ГЛАСНИК КиМ број 162, 24. јун 2003. године

БЕОГРАД

Поштовани Г-не Председниче,

Одавно уговарамо да се сретнемо и поразговарамо о проблемима Српскога народа у целини, посебно оном који још увек живи и опстаје на Косову и Метохији, Рашкој области.

Подсећање: Епископ рашко-призренски Артемије: СВИ ОНИ КОЈИ МОГУ ДА СПРЕЧЕ ЗЛО, А ТО НЕ УЧИНЕ, ОДГОВОРНИ СУ ЗА ЗЛОЧИНЕ!

ГЛАСНИК КиМ број 161, 10 јун 2003. године

У ОБИЛИЋУ УБИЈЕНА ТРОЧЛАНА ПОРОДИЦА СТОЛИЋ

Обилић, Грачаница, Београд 5.јун – У ноћи између уторка и среде у Обилићу су убијени брачни пар Слободан и Радмила Столић и њихов син Љубинко, после чега су нападачи покушали и да запале кућу породице Столић.

Подсећање: Епархија рашко-призренска: Нападнут манастир Гориоч

ГЛАСНИК КиМ број 160, 28. мај 2003. године

ГРАЧАНИЦА/ИСТОК, 28. маја 2003. (Бета и ЕРП КИМ Инфо-служба)

Непознати нападачи отворили су ноћас око поноћи оружану ватру на припаднике шпанског Кфора који обезбеђују улаз манастира Гориоч, у близини Истока, двадесетак километара североисточно од Пећи, саопштила је данас информативна служба Рашко-призренске епархије.