Почетна / ПОДСЕЋАЊА / Подсећања

Подсећања

Подсећање: За српску заједницу на Косову и Метохији не постоје основна људска права

ГЛАСНИК КиМ број 153, 27. март 2003. године

СНВ КиМ и СНВ Северног Косова и Метохије, на састанку одржаном 24.03.2003. године у Звечану, а поводом одлуке господина Штајнера и одлучним чином да изврши пренос овлашћења са међународне заједнице на привремене институције Косова и Метохије и након свеобухватне расправе донело је следеће оцене и закључке:

Подсећање: Векови у логору

ГЛАСНИК КиМ број 146, 31. јануар 2003. године

Професор др Љубиша Фолић не воли када се документација о порушеним српским средњовековним црквама и манастирима назива фотографијом, јер како каже, фотографијом се никад није бавио, већ бележењем, сакупљањем докумената.

Подсећање: Свакодневна искушења на Косову

ГЛАСНИК КиМ број 146, 31. јануар 2003. године

Епархија рашко-призренска осуђује напад на српски аутобус код Вучитрна

МЕЂУЕТНИЧКА МРЖЊА И НЕТОЛЕРАНЦИЈА ОДВЛАЧЕ КОСОВО ДАЛЕКО ОД ЦИВИЛИЗОВАНОГ СВЕТА И ДЕМОКРАТИЈЕ

Подсећање: Беседа Владике Артемија на парастосу постарадалим Србима у Мартовском погрому

У наредном прилогу доносимо звучни запис беседе Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г.Г. Артемија на парастосу пострадалим православним Србима у Мартовском погрому 2004. године. Беседа је одржана 17. марта 2008. године у манастиру Грачаница.