Почетна / САОПШТЕЊА

САОПШТЕЊА

“Косово – монолог или дијалог? Питање је сад?“

Покренути осећањем одговорности за свој народ, земљу, за своју канонску територију, и за наше свето Косово и Метохију, а поводом започетог тзв. унутрашњег дијалога, Епархија рашко призренска у егзилу и организација СНО Срби на окуп, те представници НП Отаџбина са КиМ, одржали су, 20. новембра 2017.

Обраћање уваженом Сабрању православних у граду Краснодару, 2017. године, упућено из Епархије рашко-призренске у егзилу, Српске Православне Цркве

Почетком октобра текуће године у руском граду Краснодару одржано је сабрање православног свештенства и монаштва који су се позивом на 15. правило Прво-другог цариградског сабора оградили од надлежног епископа који јавно проповеда јерес.

Професор Теодор Зисис прекинуо општење са митрополитом солунским Антимом

Познати грчки православни теолог, протопрезвитер Теодор Зисис је јуче, како и сам рече симболично  на Недељу православља, објавио у храму светог Антонија Великог у Солуну да прекида општење са својим митрополитом Антимом због митрополитовог екуменизма а на основу 15. канона Прво-другог Цариградског Сабора. Општење је истог дана и  из истих разлога прекинуо и солунски протопрезвитер Николај  Манолис.

Подршка за Владику Артемија из Грчке – Света обитељ Преподобног Никодима из Гуменисе код Солуна (метох светогорског манастира Симонопетра)

Обитељ овог светогорског метоха је изашла у грчку јавност са кратким обраћањем (дана 9.1.2017, на блогу Актинес http://aktines.blogspot.rs/2017/01/blog-post_37.html)

Епископ Артемије: ”РЕВНИТЕЉИ” БЕЗ РЕВНОСТИ

Ниједан који је ставио руку своју на плуг па се обазире назад, није приправан за Царство Божије (Лк. 9, 62).

То, између осталог значи: Онај ко мисли да се спасе, а осврће се ка оном што је, ради спасења, неопходно напустити – у ствари се не спасава и не иде ка Царству Божијем.