Почетна / САОПШТЕЊА

Саопштење за јавност

Епархија рашко-призренска у егзилу

С А О П Ш Т Е Њ Е

Поводом најновијих написа у средствима јавног информисања у Србији и Црној Гори, обавештавамо јавност да је досадашњи сабрат манастира Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама, монах Јелисеј (световно име Јован Банков), 23.

Руски портал „АМИН“ о борби за чистоту вере Епископа Артемија

У наредном прилогу Вам достављамо коментар господина Владимира Семенка, главног уредника угледног руског информативно-аналитичког портала о религији „АМИНЬ“, поводом објављивања посланице са недавно одржаног шестог Молитвеног црквено-народног сабора у Лозници.

Уредништво

Архимандрит Пајсије (Пападопулос): Доста је приче! Неопходно је одлучити се на прекид заједништва са јеретицима!

На тему прекида заједништва са јеретицима, а кроз призму старозаветних личности, браће Каина и Авеља, своје тумачење и својеврсно упозорење верујућем народу изнео је архимандрит Пајсије Пападопулос, игуман манастира Светог Григорија Паламе у Филоти (Митрополија Флорине, Преспе и Еордије). Архимандрит Пајсије је и сам на удару прокритских екумениста.

Монах Сава Лавриот: Сабор на Криту (у месту Колимбари) – Свети и велики или јеретички и разбојнички?

У наредном прилогу доносимо проширену верзију предавања светогорског монаха Саве Лавриота на тему – „Сабор на Криту (у месту Колимбари) – Свети и велики или јеретички и разбојнички?“ Предавање је одржано на Свеправославном Сабрању у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву, 22.

“Косово – монолог или дијалог? Питање је сад?“

Покренути осећањем одговорности за свој народ, земљу, за своју канонску територију, и за наше свето Косово и Метохију, а поводом започетог тзв. унутрашњег дијалога, Епархија рашко призренска у егзилу и организација СНО Срби на окуп, те представници НП Отаџбина са КиМ, одржали су, 20.