НЕДОСТОЈАН!

{gallery}nedostojan{/gallery}

Прељубник недостојан трона!

Нећемо шиптарског Владику, поручују верници

Верници и клир морају прекинути општење са прељубником!

Безаконици у СПЦ морају бити свргнути!

patrijarsija

КОМЕНТАР НА „Саопштењe за јавност Светог Архијерејског Синода СПЦ – 16. XII 2010”

Пре неколико дана на сајту www.spc.rs појавио се текст под називом „Саопштење за јавност Светог Архијерејског Синода СПЦ – 16. XII 2010“.

Премда текст својим садржајем и начином изражавања не завређује пажњу, због недоумица које су њиме код појединих изазване, осврнућемо се на њега у неколико речи.

sudnica-ruka-i-cekic-498x

Ослобођен Предраг Суботички!

ОСЛОБОЂЕН ПРЕДРАГ СУБОТИЧКИ!

На данашњем рочишту у процесу суђења Предрагу Суботичком Суд је одлучио да му се након више од 10 месеци неправедно проведених у затвору укине притвор.

palata_pravde

Наставља се суђење Предрагу Суботичком

НАСТАВЉА СЕ СУЂЕЊЕ ПРЕДРАГУ СУБОТИЧКОМ

Сутра, у среду 22. децембра 2010, наставља се суђење г-ну Предрагу Суботичком.

Сутрашње рочиште биће одржано у Палати Правде у Београду, судница бр. 18, у 12:00 часова.

aj_-_Romfea

Нове неистине А. Јевтића

НОВЕ НЕИСТИНЕ А. ЈЕВТИЋА

Бивши Епископ херцеговачки А. Јевтић наставља несмањеном жестином са ширењем неистина и клевета против Епископа рашко-призренског Артемија и његових сарадника.

Тако је још једним ”братским” писмом упућеном Преосвећеном Епископу Артемију, објављеним првобитно на сајту www.spc.rs 23. новембра 2010, изнео већ познате клевете и оптужбе, које годинама понавља по Српској Цркви и шире.

Деманти из Јерусалима

Након већ небројених примера ширења неистина и клевета из узурпираног седишта Епархије рашко-призренске, принуђени смо да и овога пута реагујемо и укажемо на још једну манипулацију која је учињена претходних дана, поставши већ и сами свесни чињенице да ништа што долази од стране узурпатора, и прогонитеља Епископа рашко-призренског Артемија, не треба прихватати са поверењем и као да је истинито, него напротив, након многобројних искустава са ширењем неистина и клевета од стране већ познатих истих лица, подаци које оне пласирају могу бити прихваћени као аутентични тек након прилагања валидних доказа[1].

ПРОГЛАС

С обзиром да је трон Епархије рашко-призренске узурпиран од стране незаконитог Епископа, који се налази у расколу са Једном, Светом, Саборном и Апостолском Црквом, те да је Епископу рашко-призренском Артемију, од стране такође незаконитих муслиманских власти у Приштини, а на захтев из узурпираног средишта Православне Епархије у Грачаници, уз сагласност и благослов Патријарха Српског и Синодалаца из Београда[1], физичком силом онемогућен приступ својој пастви и својој Епархији[2], Епископ рашко-призренски принуђен је да борави ван граница своје Епархије.

marsaba

Подршка из Јерусалима: Лажни деманти из Грачанице!

ПОНОВО НЕИСТИНЕ ИЗ ГРАЧАНИЦЕ

Текст под називом ”Артемију стигла подршка из Јерусалима” објављен у дневним новинама Правда од 23.11.2010, био је повод да се поново, као и небројено пута до сада, пласирају неистине и клевете из седишта Епархије рашко-призренске, узурпиране од стране анти-канонског Епископа (по црквеној терминологији заправо – ”прељубника”).

dub_pot

Литургија у Дубоком Потоку 19-11-2010

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Артемије стигао је синоћ, после вишемесечног изнанства, на територију своје Епархије, у манастир Дубоки Поток на северу Косова.