obrezanje

Нова година – искривљен смисао и значај

Понављамо текст од пре годину дана о „прослављању Нове године“.

Уредништво

На адресу Редакције претходних дана стигло је доста честитки којима нам читаоци честитају срећне „Новогодишње и Божићне“ празнике. Није недостајало ни оних који су честитали срећну „Нову 2012. годину, Божић и Српску Нову годину“!

Саопштење

Саопштење Епископа Артемија поводом најновије одлуке Хашког трибунала

Нисмо изненађени данашњом ослобађајућом пресудом Хашког трибунала Харадинају с обзиром да је то само продужетак онога што се десило са Готовином и Маркачом. Док су Готовина и Маркач само ескалација онога што се дешавало раније у Хашком трибуналу где ниједан оптужени Хрват или Албанац за било који злочин према Србима није осуђен.

У славу јата бесмртника (видео)

Ових дана се навршило тачно 100 година од славне Кумановске битке тог симбола ослобођења Србије од Турске власти. Победом код Куманова Српска војска је задала коначни ударац у сламању петвековне Турске владавине а ослобођење Старе Србије је постало питање дана. Тих дана, пре почетка Првог балканског рата, у Србији се десило оно што се у Срба ретко догађа, једно општенародно јединство: власти, цркве, народа, и они од пера и они које је хранила мотика сви су брујали само једну реч која им је овладала и срцем и умом – КОСОВО.

zrvnc09

Поново насиље у Жеровници

Попут лопова или некога са злом намером, под окриљем ноћи између 24. и 25. октобра, „храбри ревнитељи“ су по ко зна који пут оштетили путоказе Светосавске Катакомбе у Жеровници.

Који је то степен мржње, према прогнанима из Рашко-Призренске епархије, да може толико да помрачи ум да би се дрзнуо да црним спрејем префарба име Светога Саве?

СТАРАЦ ПАЈСИЈЕ: ТАЈ ЈЕ ВЕОМА ЛУКАВА ЗМИЈА!

Недавно је објављена књига „Старац Пајсије Светогорац (1924-1994) – сведочанства поклоника“, том 2, издање Αγιοτόκος Καπαδοκία, Солун 2012.

На страни 55. налази се веома занимљиво и важно сведочанство протопрезвитера Георгија Металиноса, професора емеритуса Универзитета у Атини.

Патријарх Иринеј и Јован Вранишковски у Бечу (видео)

Током боравка у Бечу септембра 2010. године, у пратњи Патријарха Иринеја налазио се и Јован Вранишковски, који је, као што је познато, постављен на чело ПОА.

Посета Патријарха Иринеја са делегацијом Бечу, о којој је већ доста писано, и која је на површину изнела многе ствари, била је карактеристична и по учествовању на миси заједно са јеретицима, тј.

Апел за помоћ оцу Небојши

Ко хоће са Христом у Рај, тај мора са Христом и на Голготу. Без искушења нема спасења.

То нам сведочи отац Небојша својим примером и животом. Од одбране Православља у Венчанима, до служења у својој кући у Драгобраћи, отац Небојша је пролазио кроз многа искушења.

За Васкрс 2011.

Владика Артемије отвара нове катакомбе

У недељу 5. Августа ове године служиће се прва литургија у новооснованој катакомби Светога Духа у Кули.

Света литургија ће почети у 9 часова.

До катакомбе се стиже тако што са пута Кула – Оџаци треба скренути одмах после пруге десно на макадамски пут, други салаш лево, број 129.