Почетна / ЕПИСКОП

ЕПИСКОП

Интервју Владике Артемија за недељник „Београдски глас“

У наредном прилогу доносимо интервју Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија за недељник „Београдски глас“. Интервју је објављен 21. 08. 2019.

Уредништво

Владика Артемије, први епископ у историји СПЦ који је лишен монаштва и изопштен из Цркве: Отпадник на правди Бога

ВАСКРШЊА ПОСЛАНИЦА 2019.

А Р Т Е М И Ј Е

по милости Божјој
православни епископ
у егзилу

Свој духовној деци,
монаштву, свештенству и верном народу
У ЕГЗИЛУ
сверадосни васкршњи поздрав

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

Епископ Артемије о посту

У прилогу доносимо два одговора Епископа Артемија на питања верника о посту. Одговори су преузети из књиге  Епископа Артемија – ПРАКТИЧНА ВЕРОНАУКА.

РОЖДЕСТВЕНСКОЕ ПОСЛАНИЕ 2018

А Р Т Е М И Й,

милостию Божией православный епископ
Рашко-Призренской епархии
В ИЗГНАНИИ

Всему священству, монашествующим и всем правоверным
чадам и клирикам Сербской Православной Церкви
всерадостное христианское приветствие

МИР БОЖИЙ! ХРИСТОС РОДИСЯ!

БОЖИЋНА ПОСЛАНИЦА 2018.

А Р Т Е М И Ј Е

По милости Божјој православни епископ
У   Е Г З И Л У

Свему свештенству, монаштву и свим правоверним
синовима и кћерима Српске православне цркве
сверадосни хришћански поздрав

МИР БОЖЈИ!  ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Подсећање: Опроштајна беседа Епископа Артемија пред одлазак са Косова и Метохије (8. 6. 2010.)

У наредном прилогу доносимо опроштајну беседу Епископа Артемија изговорену у манастиру Грачаница, 8. јуна 2010. године, пред одлазак у манастир Шишатовац. Подсетимо, после разрешења управљања епархијом, Владици Артемију није било дозвољено да борави ни у једном манастиру своје епархије, иако је многе после више векова обновио а неке из темеља изградио.

Епископ Артемије о расколу између Цариградске и Московске патријаршије

Празник Воздвижења Часног Крста – Крстовдан (14/27. септембар) свечано је прослављен у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву.  Свету Архијерејску Литургију поводом овог великог хришћанског празника служио је Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум уз саслужење 7 свештенослужитеља епархије. Литургији је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г.

Интервју Владике Артемија за недељник “Експрес“ (II део)

У наредном прилогу доносимо други део интервјуа Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија за недељник ЕКСПРЕС. Интервју је објављен 29. 03. 2018. Делови интервјуа обојени црвеном бојом налазе се само у електронској верзији недељника на адреси: www.ekspres.net.

Уредништво