Почетна / ЕПИСКОП АРТЕМИЈЕ

ЕПИСКОП АРТЕМИЈЕ

Епископ Артемије о посту

У прилогу доносимо два одговора Епископа Артемија на питања верника о посту. Одговори су преузети из књиге  Епископа Артемија – ПРАКТИЧНА ВЕРОНАУКА.

Огањ Светог Архангела Михаила

У нашој Српској православној цркви огањ светог Архангела горио је све јаче јер је одступништво бивало све веће. Ученик св Јустина Поповића , духовника манастира св Архангела Михаила Ћелије, потоњи Епископ рашко призренски Артемије био је оличење тог огња св Архангела, огња ревности за Цркву Господњу.

Разговори у рајским шетњама (I-XII)

У наредном прилогу доносимo звучну књигу „Разговори у рајским шетњама“ у целости, аутора Милоја Стевановића. Аутор је са својим чељадима отворио капије свог срца и свог дома духовној деци владике Артемија, те је за уздарје добио част да се уврсти у састрадалнике Божјег човека који је исповедништвом својим обележио време нашег овоземља.