Почетна / ЕПИСКОП

ЕПИСКОП

Bishop Artemije: „Fainthearted Champions of Orthodoxy “

“No one who puts his hand to the plough and looks back is fit for service in the kingdom of God” (Luke 9:62).

Amongst its other meanings, the aforementioned declaration of Our Lord tells us that if a person wishes to be saved but simultaneously accepts the very things he must reject for the sake of his salvation, then this person cannot actually be saved at all, because he hinders his own journey towards the Kingdom of God.

Интервју Владике Артемија за недељник „Београдски глас“

У наредном прилогу доносимо интервју Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија за недељник „Београдски глас“. Интервју је објављен 21. 08. 2019.

Уредништво

Владика Артемије, први епископ у историји СПЦ који је лишен монаштва и изопштен из Цркве: Отпадник на правди Бога

ВАСКРШЊА ПОСЛАНИЦА 2019.

А Р Т Е М И Ј Е

по милости Божјој
православни епископ
у егзилу

Свој духовној деци,
монаштву, свештенству и верном народу
У ЕГЗИЛУ
сверадосни васкршњи поздрав

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

Епископ Артемије о посту

У прилогу доносимо два одговора Епископа Артемија на питања верника о посту. Одговори су преузети из књиге  Епископа Артемија – ПРАКТИЧНА ВЕРОНАУКА.

РОЖДЕСТВЕНСКОЕ ПОСЛАНИЕ 2018

А Р Т Е М И Й,

милостию Божией православный епископ
Рашко-Призренской епархии
В ИЗГНАНИИ

Всему священству, монашествующим и всем правоверным
чадам и клирикам Сербской Православной Церкви
всерадостное христианское приветствие

МИР БОЖИЙ! ХРИСТОС РОДИСЯ!

БОЖИЋНА ПОСЛАНИЦА 2018.

А Р Т Е М И Ј Е

По милости Божјој православни епископ
У   Е Г З И Л У

Свему свештенству, монаштву и свим правоверним
синовима и кћерима Српске православне цркве
сверадосни хришћански поздрав

МИР БОЖЈИ!  ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Подсећање: Опроштајна беседа Епископа Артемија пред одлазак са Косова и Метохије (8. 6. 2010.)

У наредном прилогу доносимо опроштајну беседу Епископа Артемија изговорену у манастиру Грачаница, 8. јуна 2010. године, пред одлазак у манастир Шишатовац. Подсетимо, после разрешења управљања епархијом, Владици Артемију није било дозвољено да борави ни у једном манастиру своје епархије, иако је многе после више векова обновио а неке из темеља изградио.