Почетна / ЕПИСКОП / Интервјуи

Интервјуи

Интервју Владике Артемија за недељник “Експрес“ (II део)

У наредном прилогу доносимо други део интервјуа Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија за недељник ЕКСПРЕС. Интервју је објављен 29. 03. 2018. Делови интервјуа обојени црвеном бојом налазе се само у електронској верзији недељника на адреси: www.ekspres.net.

Уредништво

Интервју Владике Артемија за дневни лист „Данас“

У наредном прилогу доносимо чланак новинарке Ј. Тасић под насловом „Поново успоставити канонски поредак“, објављен у дневном листу „Данас“ 20. јула текуће године. У поменутом чланку Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г. Г. Артемије даје важне одговоре на питања везана за недавно објављено обраћање под називом „Нека се зна“.

Разговор-Интервју са Владиком Артемијем за Православни глас

Постоји једна света, саборна и апостолска Црква, а не званична црква

Чудесан осећај имали смо током месеца априла када су почели разговори о томе да би требало да 26. Априла будемо у Лозници, у манастиру св. Николаја Мирликијског. Објављено је да на дан Мироносица долазе мироносице са Косова и Метохије, али то се догађало и ранијих година, објављено је да владика Артемије служи Литургију… речено је и да мати Сара треба да добије напрсни крст… Ипак, неко ишчекивање, другачије него икад…  Верни народ нестрпљиво ишчекује тај дан.

Разговор-Интервју са Владиком Артемијем за шпанску телевизију

Недавно је Епископ Артемије дао интервју за шпанску телевизију, која припрема документарну емисију о Косову и Метохији, барикадама, резолуцији 1244, погрому и другим актуелним темема везаним за јужну српску покрајину.

Даље у прилогу можете погледати немонтиран материјал који је снимљен за потребе документарне емисије.

Интервју Епископа Артемија за лист Дневник из Скопља

У прилогу доносимо Интервју који је Владика Артемије дао листу „Дневник“ из Скопља. Интервју је радио Бранко Горгевски.

Питање: Ових дана је подигнута оптужница против Вас, због наводно преплаћене санације манастира на Косову за један милион евра. Шта је истина у вези са тиме што се дешавало пре четири године.

Интервју Епископа Артемија за Ин телевизију

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у Егзилу Артемије, дао је Интервју за Ин телевизију из Бијељине.

Аутор и водитељ интервјуа је Милан Митровић.

Даље у прилогу можете погледати снимак интервјуа.

Разговор са Владиком Артемијем

Уводна реч

Вековима Срби распети на крсту умиру за „крст часни и слободу златну“. Умиру и васкрсавају у душама својих часних потомака и у Небеској Србији. Својом крвљу и својим костима утврђивали су границе Отачества. Свака је стопа животом јунака плаћена. Да би својој деци и деци њихове деце обезбедили и за њих сачували најлепшу земљу на свету.

Еп. Артемије: Интервју за Танјуг (комплетан – видео)

Увод:

У наставку доносимо комплетан интервју Епископа Артемија за Танјуг, у форми видео записа. Такође доносимо и писане коментаре Епископа Артемија на претходни интервју патријарха Иринеја Танјугу.

Уредништво