Почетна / ЕПИСКОП АРТЕМИЈЕ / Интервјуи / Емисија „Православље данас“ у Љуљацима 2. део

Емисија „Православље данас“ у Љуљацима 2. део

У 109. по реду емисији „Православље данас“ гост је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Артемије.

Ово је друга по реду емисија снимана у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима, и наставак Свете Архијерејске Литургије у Недељу Православља, на којој је началствовао Његово Преосвештенство Епископ Артемије.

Водитељ се осврнуо на 27 тачака на које треба обратити пажњу на Светој Литургији, како би верници могли да уоче разлику између Свете Литургије која се служи по Предању и новотарских Литургија.

У наставку следи даљи ток Свете Архијерејске Литургије, као и једна од Светих Тајни, а то је Света Тајна Причешћа страшним и животворним Тајнама Христовим.

Ову Свету Тајну установио је Господ Исус Христос уочи свог страдања на Тајној Вечери. „Кад јеђаху, узе Исус хлеб и благословивши преломи га, и даваше ученицима. и рече: Узмите, једите; ово је Тијело моје. И узе чашу и заблагодаривши даде им говорећи: Пијте из ње сви: Јер ово је Крв моја Новога Завјета која се пролијева за многе ради отпуштења гријехова“ (Мт. 26,26-28).