Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Богојављење у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

Богојављење у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима

Празник Крштења Господа Исуса Христа – Богојављење, свечано је прослављен у манастиру Св. Јована Крститеља у Љуљацима.

Свету Архијерејску Литургију тим поводом служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г. Артемије, уз саслужење архимандрита Варнаве (Димитријевића), јеромонаха Мартинијана (Ђурђевића) и јерођакона Паладија (Матића).

Литургија је служена у манастирској капели посвећеној преподобном Петру Коришком.

После заамвоне молитве Владика је извршио чин Великог освећења воде. Литургији је присуствовало стотинак верника.

У својој архипастирској беседи Владика је поучио своју паству о тајнама које нам открива празник Богојављења, о покајању као другом крштењу, о Светој Богојављенској водици.

Након Свете Литургије, од стране манастирског братства, приређена је трпеза љубави за све присутне.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.