Почетна / АРХИВА / Света Литургија у катакомби Ваведења Пресвете Богородице на Уралу (Русија)

Света Литургија у катакомби Ваведења Пресвете Богородице на Уралу (Русија)

Поводом стогодишњице страдања свете царске породице Романов група монаха и верника из епархије рашко-призренске у егзилу посетила је катакомбе епархије које се налазе у Русији и у њима, заједно са браћом и сестрама из Русије, молитвено обележила поменути догађај. У недељу, 2/15. јула, на празник Полагања ризе Пресвете Богородице, група је посетила катакомбу посвећену Ваведењу Пресвете Богородице у селу Никитину код Катајска у Курганској области. Овде је присуствовала Светој Литургији.  Свету Литургију је служио  настојатељ катакомбе јеромонах Игњатије) Григорјев) уз саслужење протосинђела Иринеја (Ристића), сабрата манастира Преподобног јустина Ћелијског у Барајеву. Светој чаши је приступио не мали број Срба и Руса. Након Свете Литургије домаћини су приредили трпезу љубави. Том приликом су се могле чути прелепе руске и српске духовне песме. Поклоници из Србије су тада у правој мери упознали гостопримство и братољубље руске народне душе. Они су освојили срца поклоника из Србије и уверили да је на Уралу разорана још једна дубока духовна бразда нашег Епископа Артемија, која ће засигурно родити обилан род.