Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Велики Петак у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву

Велики Петак у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву

На Велики петак, 13/26. априла, Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум служио је Вечерњу Великог Петка са изношењем Плаштанице у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву уз саслужење: протојереја Жељка Марића, протосинђела Иринеја (Ристића), јереја Игора Матијевића, јереја Горана Калушевића, јереја Бранка Јованчевића и јерођакона Дионисија (Морачанина). Вечерњој служби је присуствовало око 200 верника.

По изношењу плаштанице Владика Наум се архипастирском беседом обратио присутном монаштву и народу: „Данас је човек показао највећу мржњу према Богу. Данас је и Бог показао највећу љубав према човеку. Своју љубав према човеку и смирење Господ је показао и на Божић. Има ли шта понизније од пелена и јасала. Божић и Велики Петак – два чудесна дана у историји света, две чудесне пројаве безграничне љубави и смирења Господњег.“ – истакао је Владика.

После беседе присутно монаштво и народ целивали су Господа изображеног на Плаштаници и положеног у гроб.