Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Литургије у Житковцу

Литургије у Житковцу

РАСТЕ БРОЈ ОНИХ КОЈИ СЕ СПАСАВАЈУ

У недељу, 7/20. марта, у катакомби посвећеној Светом Сави Српском у Житковцу служена је Света Литургија. Литургију је служио старешина катакомбе Јеромонах Евтимије. Овом свештеном литургијском сабрању, првом после подметнутог пожара у Жеровници, присуствовало је седамдесетак верника.

Као и после првог и другог напада молотовљевим коктелима, број оних који присуствују Литургијама је додатно увећан. Ефекат страха, и овом приликом, није постигнут, како су то очекивали најновији гонитељи Цркве Божије и најновији пиромани.

Напротив мало стадо са севера Косова и Метохије после трећег мучког напада, са још већом смелошћу и радошћу посећује катакомбу Светога Саве у још већем броју и једнодушју. Радује и чињеница да Светим Литургијама присуствује и велики број деце.

Још једном се, у наше дане, потврђује истина: Православље, што се више гони – то се више умножава и јача.

Јеромонах Евтимије