Почетна / ЧЛАНЦИ / Писма читалаца / Било је потребно

Било је потребно

Писмо црноречкој братији Владике Артемија

Из пера једног Србчета

Било је потребно да се пронађе Христова Невеста и ту на земљи.

Било је неопходно да нам се УМ утврди у Христу, било је потребно да прођемо кроз бројна искушења и невоље да бисмо и сами заблистали Христовом славом славећи Га и хвалећи у делима силним и на земљи.

Било је потребно да се осолимо Христовом Истином, било је потребно да се суочимо са разним истрагама и гоњењима, било је потребно да будемо у нужди и да будемо мучени да бисмо се препознали са бројним мученицима који су пре нас живели на земљи.

Било је потребно да исповедимо Бога јавно да бисмо се устима нашим Богу захвалили за Његова бројна дела која учини РЕЧЈУ.

Било је потребно да нас прогоне и да нас руже и да нас покушавају одвратити од Истине и у Цркви званичној, да бисмо сазнали у своме срцу ко је саздатељ Цркве – Христос.

Било је потребно да се у нама разгори ОГАЊ љубави према ближњем и Богу да бисмо горели као свеће у ДУХУ СВЕТОМ.

Било је потребно да нађемо ИСТИНСКЕ ПАСТИРЕ и да за њима кренемо ка Христу, да са њима корачајући стигнемо до Христових ногу, до Христове палате БРАТСКЕ ЉУБАВИ и ВЕЧНЕ ИСТИНЕ.

Било је потребно да оставимо себе да бисмо нашли свој народ.

Било је потребно да се зачудимо једни над другима да бисмо се смркли на душмане наших душа.

Било је потребно да заридате над нашом сиротињом како би из наших и ваших очију проплакали СВЕТИТЕЉСКИМ сузама.

Било је потребно да се отрезнимо од зла, мржње и освете да бисмо ЧИСТОСВЕСНО љубили један другог.

Било је потребно да духовно видимо и гледамо да бисмо остали са Христом у љубави, да бисмо свој ум чистили и надали се небеској правди и небеском старању.

Било је потребно да љубимо своју децу и свој народ да бисмо као родитељи били свесни и живи даваоци истинског живота а не само пролаазног и материјалног.

Било је потребно да будемо сасвим живи и да дишемо од Духа Светога да бисмо живели.

Било је потребно да угледамо своје СТРАШИТЕЉЕ и да им се супротставимо.

Било је потребно оруђе и оружје правде и воље Божије у нама да бисмо ми вољу Божију творили.

Било је потребно да омркне у нама свака жудња и похота да бисмо пошли из света.

Било је потребно да постимо и да нам омили Христова пећина и слама на простирци.

Било је потребно да тада будемо мудри и чисти и зналци Бога, да не паднемо ни тада у природу и плот.

Било је потребно да пророчки мислимо и да се пророчки надамо и да МУЧЕНИЧКИ љубимо и да се само сузама на својим мрким образима непријате-љима светимо, без и једне ружне речи.

Било је потребно да НЕМОШЋУ поразимо разне празне приче и повике и јарост.

Господе Благи, буди на милости.

Од једног Србчета,
О Светом Серафиму лета Господњег 2010.
К А Н А Д А