Почетна / ДОНАЦИЈЕ / АПЕЛ / Апел за помоћ

Апел за помоћ

Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page

Поштовани,

Дивном угоднику Божјем, „украсу владара“, како га назива његов животописац Константин Философ, Св. Деспоту Стефану Лазаревићу, посвећен је најмлађи манастир наше епархије, у Крњеву код Велике Плане.

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија, манастир је заживео почетком априла прошле године и уз Божју помоћ, добротом верника, уз велики труд и одрицања, полако ниче и гради се. Озидана је црква и заштићена провизорним кровом, приведени су крају груби радови, међутим, још увек није спремна за литургисање и редовна богослужења. Колико смо имали средстава, толико је и урађено. За почетак служења Литургије, неопходно је обезбедити најосновније услове и довршити радове, пре свих оне везане за кров, а постепено и све остале. Св. Литургијом и богослужењем остварује се и смисао постојања самог манастира, али и потребе не малог броја верника из Велике Плане и околних градова.

Сами нисмо у могућности да покријемо трошкове градње, а ово наше писмо је, са благословом Епископа Г.Г. Артемија, упућено доброти и „ревности за дом Божји“ наше браће и сестара да по својој моћи помогну и учествују у сређивању цркве, да сви заједно довршимо ово богоугодно дело и приложимо наше две лепте у непропадљиву ризницу Божју. Ко не може материјално, може сигурно да учествује молитвом. Св. Деспоту Стефану пева се у Тропару: „Отечество наше украсил јеси церквами многими“, а ми као малено, смерно уздарје да му принесемо ову скромну цркву.

Надајући се да ће наш позив наићи на разумевање и да ће Деспотов манастир ускоро пропојати у славу Божју, унапред се свима захваљујемо и желимо свако добро од Господа, а како наш народ каже: „Ко цркви даје, Богу позајмљује, а Бог ником дужан не остаје“.

Настојатељица манастира

Мон. Пелагија

Ваше прилоге можете уплаћивати на број:

Динарски рачун:

Комерцијална банка