Почетна / АРХИВА / Програм прославе Видовдана 2018.

Програм прославе Видовдана 2018.

Централна прослава великог празника Видовдана (15/28. јун) у Епархији рашко-призренској у егзилу традиционално се обавља у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву. У наредним редовима доносимо програм овогодишње, осме по реду, прославе са сатницом.

14/27. јун

• 17.00 – Празнично бденије.
  • 24.00 – Видовданска литија. Траса литије: споменик кнезу Михајлу у Београду – манастир Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву (35 км)

15/28. јун

• 9.00 – Света Архијерејска Литургија. Свету Архијерејску Литургију служиће Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије уз саслужење хорепископа Николаја, Максима и Наума.
  • Парастос косовским војсковођама и војницима који живот свој положише за Крст Часни и слободу златну.
  • Пригодно послужење за све присутне.
  • 12.00 – Видовданска академија.
  • 13.00 – Трпеза љубави за све присутне.