Почетна / АРХИВА

АРХИВА

Подсећање: Беседа Владике Артемија на парастосу постарадалим Србима у Мартовском погрому

У наредном прилогу доносимо звучни запис беседе Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г.Г. Артемија на парастосу пострадалим православним Србима у Мартовском погрому 2004. године. Беседа је одржана 17. марта 2008. године у манастиру Грачаница.

Освећење звона у манастиру Светог Стефана деспота Српског у Крњеву

Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум осветио је, на празник Првог и другог обретења главе Светог Јована Крститеља (24. феб./9. март), ново звоно за храм Светог Стефана деспота Српског у истоименом манастиру у Крњеву. Владици Науму су овом приликом саслуживали: настојатељ обитељи јеромонах Јаков (Купрешак), јереј Игор (Матијевић), јереј Ивица (Тасић) и јерођакон Дионисије (Морачанин).

Опело и сахрана сестре Косаре Гавриловић

Дана 30. јануара, текуће године, на Новом гробљу у Београду, сахрањена је наша драга сестра Косара Гавриловић. Упокојила се мирно у Господу, 25. јануара, у  95. години живота. Опело сестри Косари служио је Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај уз саслужење

Сабор Пресвете Богородице у Лозници

Кондак глас 6.

Иже прежде денницы от Отца без матере родивыйся, на земли без
отца воплотися днесь из Тебе. Темже звезда благовествует волхвом,
Ангели же с пастырьми поют несказанное Рождество Твое, Благодатная.

Упокојила се у Господу монахиња Агрипина

У понедељак, 31. децембра, у 00:20, после дуге и тешке болести упокојила се у Господу монахиња Агрипина (Пендић), сестра манастира Светог Николаја Мирликијског Чудотворца у селу Лозница код Чачка.

Опело и сахрана наше миле сестре Агрипине обавиће се у поменутом манастиру у уторак, 1.

АПЕЛ ЗА ИЗГРАДЊУ ПОРОДИЧНЕ КУЋЕ У ЛЕЛИЋУ И ОБАВЕШТЕЊЕ О ДОСАДАШЊИМ РАДОВИМА

Драга браћо и сестре, поштовани пријатељи, обраћамо вам се са благословом Преосвећеног Владике Артемија.

Почетком ове године позвали смо све људе добре воље да помогну у хуманитарној акцији ИЗГРАДЊЕ КУЋЕ породици Радосављевић из Лелића, оцу Маринку, мајци Зорици и њиховој деци близанцима Николи и Николини.