Почетна / АРХИВА

АРХИВА

Најава монашења

У манастиру Светог архиђакона Стефана, на бденију уочи храмовне славе, 26. дец./8. јан. Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије замонашиће у чин мале схиме искушенике поменутог манастира Мирослава (Клицина) и Александра (Вујичића). Бденије ће почети у 17:00 часова.

Христос Раждајетсја… (видео)

У предвечерје Рођења Бога у телу доносимо једну од најпознатијих химни овога празника – Ирмос Прве песме Божићне Катавасије – ”Христос раждајетсја славите…”.

Ова Катавасија пева се од почетка Божићног поста. На видео-запису у прилогу појање је Светогорских монаха.

Упокојила се у Господу монахиња Анастасија

У недељу, 1. децембра после дуге и тешке болести упокојила се у Господу монахиња Анастасија (Ковачевић), сестра манастира Светог Николаја Мирликијског Чудотворца у селу Лозница код Чачка.

Опело и сахрана Христове монахиње Анастасије обавиће се у поменутом манастиру у уторак, 3. децембра са почетком у 12:00 часова.

Милан Бојић: Јасеновац

Аутор текста „Јасеновац“ је дипломирани историчар Милан Бојић. Текст је прочитан при недавној посети верника Епархије у егзилу, Јасеновцу. Том приликом је одржан и парастос пострадалим Србима у Јасеновцу.

Сабор архијереја и настојатеља Епархије рашко-призренске у егзилу

У уторак, 26. новембра 2019. године, у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву одржан је редовни јесењи Сабор архијереја и настојатеља  Епархије рашко-призренске у егзилу.

Књига Хорепископа Наума „Преподобни Петар Коришки“

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија одштампано је друго издање књиге „Преподобни Петар Коришки. „Аутор књиге је Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум. Изашла је из штампе крајем септембра ове године.