Почетна / АРХИВА

АРХИВА

Књига Хорепископа Наума „Преподобни Петар Коришки“

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија одштампано је друго издање књиге „Преподобни Петар Коришки. „Аутор књиге је Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум. Изашла је из штампе крајем септембра ове године.

Књига Жељка Которанина „Рађа се папа на Босфору“

Недавно је, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија, из штампе изашла књига дипломираног правника и каноничара Жељка Жугића – Которанина под називом „Рађа се папа на Босфору.“ Књига представља зборник радова поменутог аутора издатих у часопису „Свети Кнез Лазар.“ Ради се о следећим радовима:

Епископ Артемије: О тврдњи да су сви људи деца Божија

Извор: СВЕТИ КНЕЗ ЛАЗАР, ГОДИНА 1993, БРОЈ 4, СТРАНА 105- 107.

АКТУЕЛНЕ ТЕМЕ

РАЗГОВОР СА ЧИТАОЦИМА

Јеромонах Симеон пита:

Недавно на Цетињу, на Лучиндан, у цетињском манастиру, Њ. Светост Патријарх српски Г-н Павле, говорећи у својој беседи о страдању народа у Босни и Херцеговини

“Веруј Србине и бори се као часни преци“

По благослову Преосвећеног Владике Артемија, Свесрпска народна организација “СРБИ НА ОКУП“, шесту годину заредом, прве суботе у септембру обележава успомену на надчовечанску издржљивост и огромну жртву коју су поднели наши часни преци на Гучеву у једној од највећих битки србске војске у Првом светском рату.

Гучевска Литија 2019.

Дана 07. 09. 2019. године у 10 часова, испред музеја „Меморијална галерија битака на Дрини“ у центру Бање Ковиљаче, кренуће традиционална Литија према спомен костурници на Гучеву, где ће се око 13 часова служити парастос и одржати академија посвећена битки на Гучеву.

Интервју Владике Артемија за недељник „Београдски глас“

У наредном прилогу доносимо интервју Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија за недељник „Београдски глас“. Интервју је објављен 21. 08. 2019.

Уредништво

Владика Артемије, први епископ у историји СПЦ који је лишен монаштва и изопштен из Цркве: Отпадник на правди Бога

Катакомба Светих врача Козме и Дамјана у Рготини код Бора свечано прославила храмовну славу

Празник Светих мученика и бесребреника Козме и Дамјана у нашем народу је познат и као „Свети врачи“. Овим дивним мученицима Христовим и бесплатним лекарима посвећена је катакомба у Рготини код Бора.

Сабор младости и родитељства 2019.

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г. Г. Артемија и ове 2019. године у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама на Златибору одржаће се „Сабор младости и родитељства“ пети по реду. Сабор ће се одржати на празник Спомена чудотворне иконе Мајке Божије „Тројеручице“ 12./25.