Почетна / САОПШТЕЊА / 2015 / Најава богослужења у новооснованој катакомби у Брамптону (Канада)

Најава богослужења у новооснованој катакомби у Брамптону (Канада)

У славу Свете, Јединосуштне, Животворне и Нераздељиве Тројице, молитвама Пресвете Богородице, Светога Саве и свих светих, и благословом Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског у егзилу Г. Артемија, светосавски Срби Канаде, из шире околине Торонта, устројише катакомбни храм у граду Брамптону (Канада), посвећен Успенију Пресвете Богородице. За старешину храма постављен је протојереј Стефан (Икономовски).

Прва Света Литургија у овој, двадесетосмој по реду, катакомби епархије у егзилу служиће се, по благослову Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског у егзилу Г. Артемија, на Аранђеловдан (8/21. новембра) текуће године, са почетком у 10.00 часова. Бденије уочи празника почеће у 19.00 часова. Свету Литургију и бденије служиће старешина катакомбе протојереј Стефан.

Катакомба се налази на адреси:  18 Strathearn Avenue Unit 23 A, Brampton ON L6T 4P1

Контакт телефон: +1 (647) 931 21 44