Почетна / АРХИВА / Књига Хорепископа Наума – „Свети Преподобномученик Харитон Косовски“

Књига Хорепископа Наума – „Свети Преподобномученик Харитон Косовски“

sveti-hariton-kosovski_koricaПоводом канонизације монаха Харитона Лукића, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија, приређено је друго допуњено издање књиге о животу и мученичком страдању монаха Харитона. Књига је изашла из штампе 7. октобра, ове године, и носи назив „Свети Преподобномученик Харитон Косовски, житије, сведочења, служба“.

Аутор књиге је Његово Преосвештенство хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум. Прво издање књиге је изашло из штампе у мају 2009. године.

Друго издање књиге је допуњено службом Светом Преподобномученику Харитону Косовском, коју су написали хорепископ Максим и аутор књиге. На насловној страни другог издања је икона светог мученика иконописана поводом канонизације, рад монахиње Јоване (Јеремић). Књига је у боји и има 142 стране. Хагиографски описује живот и страдање светог мученика. Поред житија и службе књига садржи и веродостојна казивања свештеника, монаха и мирјана о врлинском животу мученика.

Књига је првенац издавачке делатности манастира Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву.

Може се купити на штандовима катакомби епархије у егзилу, наручити преко телефона 064 – 952 8630; 064 – 595 00 62, у периоду од 9.оо – 13.оо часова, или путем електронске поште на мејл адресе:

man.sv.justin@gmail.com

euomagacin@gmail.com

Књига ће наручиоцима стићи на жељену адресу преко брзе поште.
Цена књиге је: 400 дин. + ПТТ трошкови.

Уредништво

sveti-hariton-kosovski_korica

Део књиге у ПДФ формату                                                                                 Служба у ПДФ формату