Почетна / САОПШТЕЊА

У ЕГЗИЛУ

ВЕЛИКОПОСНА КОСОВСКА ПОСЛАНИЦА ТУГЕ[1]

Саопштење за јавност

Усуботу, на Аранђеловдан, 21. новембра 2020. године у 14:10 часова у Ваљеву, после краће болести, упокојио се у Господу Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г. Г. др Артемије (Радосављевић), наш духовни отац и епископ. У јутарњим часовима преосвећени владика се причестио пресветим Тајнама Христовим.

Саопштење за јавност

Епархија рашко-призренска у егзилу

С А О П Ш Т Е Њ Е

Поводом најновијих написа у средствима јавног информисања у Србији и Црној Гори, обавештавамо јавност да је досадашњи сабрат манастира Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама, монах Јелисеј (световно име Јован Банков), 23.

Руски портал „АМИН“ о борби за чистоту вере Епископа Артемија

У наредном прилогу Вам достављамо коментар господина Владимира Семенка, главног уредника угледног руског информативно-аналитичког портала о религији „АМИНЬ“, поводом објављивања посланице са недавно одржаног шестог Молитвеног црквено-народног сабора у Лозници.

Уредништво

Архимандрит Пајсије (Пападопулос): Доста је приче! Неопходно је одлучити се на прекид заједништва са јеретицима!

На тему прекида заједништва са јеретицима, а кроз призму старозаветних личности, браће Каина и Авеља, своје тумачење и својеврсно упозорење верујућем народу изнео је архимандрит Пајсије Пападопулос, игуман манастира Светог Григорија Паламе у Филоти (Митрополија Флорине, Преспе и Еордије). Архимандрит Пајсије је и сам на удару прокритских екумениста.

Монах Сава Лавриот: Сабор на Криту (у месту Колимбари) – Свети и велики или јеретички и разбојнички?

У наредном прилогу доносимо проширену верзију предавања светогорског монаха Саве Лавриота на тему – „Сабор на Криту (у месту Колимбари) – Свети и велики или јеретички и разбојнички?“ Предавање је одржано на Свеправославном Сабрању у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву, 22. априла 2018.

Уредништво