Почетна / АРХИВА / Позив за десети Молитвени црквено-народни сабор

Позив за десети Молитвени црквено-народни сабор

М  О  Л  И  Т  В  Е  Н  И    Ц Р  К  В  Е  Н  О – Н  А  Р  О  Д  Н  И

С  А  Б  О  Р

Епархија рашко-призренска у егзилу Српске Православне Цркве и ове године организује Молитвени црквено-народни сабор. Овогодишњи, десети по реду, Сабор ће се одржати 11. јуна 2023. у манастиру Светог Николаја у Лозници код Чачка.

Тим поводом ЕРП у егзилу позива све православне широм Васељене, који стоје на линији одбране вере отачке и који су се сходно 15. канону Прводругог цариградског сабора оградили од следбеника свејереси екуменизма, да узму учешћа на сабору.

Саборовање ће започети Светом Архијерејском Литургијом којом ће началствовати Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт. Литургија ће почети у 9.00 часова. Након Свете Литургије и пригодног послужења одржаће се свечана академија. Академија ће почети у 12.00 часова.

Добродошли!

ЕРП у егзилу СПЦ