Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Ахијерејска Литургија и рукоположење у „Новој Никеји“

Ахијерејска Литургија и рукоположење у „Новој Никеји“

У Недељу по Богојављењу, 13/26. јануара, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру „Нова Никеја“ у Лелићу. Епископу Артемију су на Литургији саслуживали: архимандрит Варнава (Димитријевић), јеромонах Паладије (Матић), јерођакон Дионисије (Морачанин) и ђакон Горан Поп-Јорданов. Литургији је присуствовало око 40 верника.

У току Литургије Владика Артемије је у чин ђакона рукоположио брата Горана Поп-Јорданова из Отаве (Канада).

Након Свете Литургије уследила је трпеза љубави за све присутне. Овом приликом пригодне беседе одржали су Владика Артемије и нови ђакон Цркве Божје – отац Горан.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на трпези љубави.