Почетна / АРХИВА / Канонска бројаница – нова књига издавачке делатности ЕРП у егзилу

Канонска бројаница – нова књига издавачке делатности ЕРП у егзилу

Почетком марта 2024. године, српска православна књижевна баштина обогаћена је још једном душекорисном књигом. Ради се о првом тому зборника радова дипломираног правника и каноничара Жељка Жугића – Которанина „Канонска бројаница“. Књига је одштампана са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г. Г. Ксенофонта a издавач је „Задужбина Нова Никеја“.

Књига представља прави православни бисер богословско – канонске садржине који нам приближава смисао светих правила, разјашњава њихову условљеност и повезаност, продире у срж, отклања дилеме и појашњава суштину. Универзалност и капитални значај овог канонско-правног дела употпуњује и богати православну богословску мисао. Одише одличним познавањем Канонског права, теологије и друштвених наука. Посвећено је очувању Православне вере као неопходности да се испуне Христове речи „да сви, у Њему, једно будемо“, јер је „благодат тамо где је истина“, како каже св. Макарије Велики (из уводне речи Горице Тркуље).

Књига се може купити у манастирима Епархије рашко-призренске у егзилу, или путем електронске поште на мејл адреси:

euomagacin@gmail.com

Цена књиге је: 950 дин. + ПТТ трошкови.