Почетна / САОПШТЕЊА / 2010 / Најава: Конференција за медије поводом Одлуке Ареопага

Најава: Конференција за медије поводом Одлуке Ареопага

У понедељак 26. јула 2010. у 12 часова у Медија Центру (Теразије 3, II спрат, Велика сала) одржаће се конференција за медије са темом „Одлука Врховног Суда Грчке у случају оца Симеона (Виловског) и стање у Српској Православној Цркви”.

Стање у коме се налази СПЦ заслужује посебну пажњу јавности.  Све супротности унутар ње ових месеци су испливале на површину у виду рушења канонског и уставног поретка у Епархији рашко-призренској. То је довело до исељавања монаштва из својих манастира у потрази за њиховим прогнаним духовником Владиком Артемијем.  Створиле су се две супротстављене групације унутар Српске Православне Цркве. На однос између истих разјашњење може да пружи одлука неутралног и непристрасног ауторитета.  Тај ауторитет налазимо у Врховном Суду Грчке у случају екстрадиционог процеса против оца Симеона.

На конференцији говоре:

1. Бранислав Тапушковић, адвокат, овлашћени бранилац у поступку према о. Симеону

2. Протосинђел Николај, некадашњи настојатељ манастира Црна Река

3. Жељко Жугић Которанин, дипл. правник, стручњак за црквено-канонско право