Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Недеља слепог у Љуљацима

Недеља слепог у Љуљацима

На шесту Недељу по Васкрсу, Недељу слепога, велики број верника сабрао се у Љуљачкој обитељи да присуствује Литургијском сабрању.

Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у Егзилу Г.Г Артемије, уз саслуживање свештеномонаха и свештенођакона из Епархије.

У својој надахнутој беседи Епископ Артемије подсетио је на Еванђељски догађај коме је и посвећена ова Недеља.

Господ Исус Христос је отворио очи слепоме човеку, али не само телесне, већ и духовне очи, које су од рођења биле затворене. Слепи је прогледавши, у Господу Исусу препознао Сина Божијег. Сам Господ је посведочио да слепило овог човека није последица греха: „Не сагреши ни он ни родитељи његови, него да се јаве дјела Божија на њему (Јн. 9, 3)“.

Али фарисеји нису веровали у дела Божија, нити чудеса која су се одвијала пред њиховим очима, а Господ Исус је био убијен од њих духовних слепаца.

Нису, међутим, Њему ништа учинили, већ су сами себе одвели на духовно и телесно стратиште, тамо где је вечити плач и шкргут зуба.

Нека би Бог дао да и ми прогледамо духовним очима, да не живимо у духовном слепилу.

Амин.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.