Почетна / АРХИВА / Пети братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу

Пети братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу

Усуботу, 15. октобра ове године, у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима, одржан је пети по реду братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу. Састанак је одржан након Свете Литургије коју је служио јереј Игор Данчетовић уз саслужење јереја Горана Поп-Јорданова. Литургији су молитвено присуствовали Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт, Преосвећени Хорепископи Николај и Максим, свештенство епархије, монаштво и мањи број верника.

Радном делу братског састанка присуствовали су поменути архијереји, скоро сви свештеници у епархији, изузев већег дела свештеника у дијаспори.

Након уводне речи председавајућег – Епископа Ксенофонта, уследило је предавање јереја Игора Матијевића на тему „Хришћанска породица – мала црква, поглед православног свештеника“. На ову тему се потом водио конструктиван разговор.

Након ове теме разговарало се о брачним сметњама као и о еклисијалним и сотириолошким аспектима институције брака.

Уследила је трпеза љубави коју је приредило братство манастира.