Почетна / АРХИВА / Сабор архијереја и настојатеља манастира Епархије рашко-призренске у егзилу

Сабор архијереја и настојатеља манастира Епархије рашко-призренске у егзилу

У петак, 7. маја 2021. године, у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима одржан је редовни пролећни Сабор архијереја и настојатеља манастира Епархије рашко-призренске у егзилу. Сабором је председавао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт. Сабору су присуствовали сви архијереји епархије и сви настојатељи и настојатељице манастира епархије, изузев настојатеља који живе изван граница Србије, због познатих ванредних прилика у друштву. Уводну реч је дао Епископ Ксенофонт. У свом обраћању Владика Ксенофонт је призвао благослов Божји на рад Сабора а потом је указао на потребу јединства, истрајности у борби за веру и испуњавања завештања блаженопочившег Владике Артемија. На Сабору је било речи о предстојећим молитвеним црквено-народним саборима и прослави десетогодишњег јубилеја ЕРП у егзилу.

Након радног дела уследила  је трпеза љубави а потом и заједничко фотографисање.