Почетна / САОПШТЕЊА / 2014 / У славу српских јунака

У славу српских јунака

Удружење „Срби на окуп“ вас позива на свечану академију под називом „У СЛАВУ СРПСКИХ ЈУНАКА“ која ће се одржати у недељу 14. септембра 2014. године у сали „Палас Шумадија“, улица Тургењева 5, Баново Брдо, Београд, са почетком у 18.00 часова.

Академија се организује с благословом Епископа рашко-призренског и косовко-метохијског у егзилу, господина Артемија а у част обележавања стогодишњице почетка Првог светског рата, као скромни допринос  сећању на наше славне, неустрашиве, храбре и достојанствене претке.

Дођите да се заједно подсетимо на Велики рат речју историчара, одабраним текстовима и песмама насталим у том периоду.

У програму ће учествовати и хор манастира Светог Јустина Ћелијског из Барајева и монахиње епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу.