Почетна / АРХИВА / Четрдесетодневни помен Мирославу Стеванчевићу

Четрдесетодневни помен Мирославу Стеванчевићу

У манастиру Преподобни Јустин Ћелијски у Барајеву, 19. новембра 2021. године, служена је Заупокојена Литургија а потом и четрдесетодневни парастос новопрестављеном слуги Божјем  Мирославу Стеванчевићу, ктитору поменуте обитетљи. Заупокојену Литургију је служио јеромонах Петар (Просо) а парастос Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум уз саслужење протосинђела Иринеја (Ристића), протосинђела Игњатија (Станића), протосинђела Јакова (Купрешака), протојереја Жељка Марића,  јерођакона Симеона (Васића) и ђакона Мирослава Станковића.

На парастосу се присутнима пригодном беседом обратио протосинђел Иринеј подсећајући на дивне хришћанске врлине и дела нашег вољеног у Христа брата Мирослава.

Уследила је трпеза љубави за све присутне коју је приредило манастирско братство и супруга новопрестављеног слуге Божијег Мира (Стеванчевић).