Почетна / АРХИВА / Обавештење о првој Светој Литургији у катакомби Пресвете Богородице у Новим Козарцима

Обавештавамо епархиоте Епархије рашко-призренске у егзилу да ће се прва Света Литургија у новооснованој катакомби посвећеној икони Пресвете Богородице Млекопитатељице служити на празник Ваведења Пресвете Богородице, у суботу 4. децембра, са почетком у 9 часова.

Катакомба се налази у селу Нови Козарци, недалеко од Кикинде (када се улази у Нове Козарце из Руског села – прва кућа са леве стране). Светом Архијерејском Литургијом ће началствовати Његово Преосвештенство Хорепископ новобрдски и панонски Г.Г. Максим.