Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Монашење у Љуљацима уочи Благовести

Монашење у Љуљацима уочи Благовести

Уочи великих празника Благовести и Лазареве суботе, у манастиру светог Јована Крститеља у Љуљацима, у чин мале схиме замонашени су искушеници Станко, Милош и Александар.

Искушеник Станко из Љуљачке обитељи добио је монашко име Гаврило, искушеник Милош из манастира  светог Саве из Жеровнице понео је име по Архангелу Михаилу, док је искушеник Александар из манастира Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву добио монашко име Лазар по Лазару Четвородневном.

Чин монашења обавио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу г.г. Артемије.

Ову велику духовну радост приликом пострига тројице монаха и њиховог ступања на духовно поприште, поделио је велики број вереника који се окупио у манастиру светог Јована Претече.

Нека би Господ дао, молитвама светих Аргангела Михаила и Гаврила и светог Лазара Четвородневног, да нови молитвеници пред Господом буду истрајни на овом путу и подвигу.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на монашењу.