Почетна / САОПШТЕЊА / 2011 / Молотовљевим коктелима на монахе II

Молотовљевим коктелима на монахе II

Почетак Великог поста обележио је поновни напад молотовљевим коктелима на кућу у Житковцу, у којој живе монаси верни освештаном црквеном поретку и канонском епископу рашко-призренском Г. Артемију. У понедељак 7. марта, око 9 часова ујутру, Јерођакон Јаков је приметио два молотовљева коктела бачена на пар метара од куће. Оба су изгорела али нису причинила материјалну штету, осим мање гарежи на кући. Монаси нису ништа чули као ни први комшија. Случај је пријављен полицији која је убрзо дошла на увиђај.

Монаси се нису узнемирили али се види ко јесте – они којима је савест узнемирена и који се користе криминалним методима у прогону Божијих слугу. Искушења у посту долазе на оне који посте и моле се Богу. Ово је још једна потврда, на самом почетку поста, ко је на правом путу, а ко је скренувши са тог пута прешао на страну оних који ометају Божје слуге. II

Оваква дела довољно јасно и гласно говоре сама за себе. Ко има очи да види, нека види.

Напомена:

Погледајте о претходном нападу на монахе молотовљевим коктелима
Ко из Српске Цркве ангажује Шиптаре да протерује монахе са Косова? (3)

{gall}galerije/napad_zitkovac2{/gall}