Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Свети архиђакон Стефан свечано прослављен у Бадовинцима

Свети архиђакон Стефан свечано прослављен у Бадовинцима

Трећег дана Божића, 27. децембра/9. јануара, Света Православна Црква прославља Светог првомученика и архиђакона Стефана. Овај дивни сведок Христов и првомученик свечано је прослављен у катакомби Светог краља Милутина у Бадовинцима Светом Архијерејском Литургијом. Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство хорепископ новобрдски и панонски Г.Г Максим уз саслужење епархијских клирика: настојатеља манастира –  јеромонаха Симеона, који Светог Стефана прославља као Крсно име, јеромонаха Саве, јеромонаха Теоктиста и јерођакона Пајсија.

Након Свете Литургије Владика  Максим је извршио чин резања славског колача и благосиљања жита које је свечар – отац Симеон принео у славу свога заштитника.

Уследила је архипастирска беседа Владике Максима о исповедништву Светог Стефана а потом и трпеза љубави за све присутне.