Почетна / АРХИВА / Ново издање Великог Канона Светог Андреја Критског

Ново издање Великог Канона Светог Андреја Критског

Бити прави хришћанин значи бити доживотни покајник, значи имати стално пред очима мноштво својих сагрешења и непрекидно осећати покајничко расположење. Кроз богонадахнута уста Светог Андрeја Критског из сваког тропара његовог Великог Канона одзвања ехо апостолове поруке: „Устани ти који спаваш, васкрсни из мртвих, и обасјаће те Христос” (Еф. 5, 14).

Жеља да тај спасоносни глас доспе не само до уха, него и до срца нашег човека – хришћанина и покрене га на свеспасоносно покајање, побудила је Епископа Артемија да Велики Канон преведе на српски језик. Нема човека, нема грешника који неће наћи себе у Великом Канону. Зато Велики Канон, у ствари, представља личну исповест сваког православног хришћанина.

Ново издање Великог Канона можете набавити у нашим катакобама или путем  наруџбине на нашем сајту.

Цена књиге је 700 дин. + ПТТ трошкови.

Сва епархијска издања можете купити на штандовима манастира Епархије рашко-призренске у егзилу, наручити преко телефона: 064 – 595 00 62  у периоду од  9.00 до 13.00 часова, или путем електронске поште на мејл:   euocentralnimagacin@gmail.com.

Поручена издања шаљу се брзом поштом на жељену адресу.