Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Прослава Свете Петке у Нишу

Прослава Свете Петке у Нишу

Празник Преподобне матере наше Параскеве – Свете Петке свечано је прослављен у манастиру Светог Архангела Михаила у Нишу Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије уз саслужење Архимандрита Варнаве (Димитријевића), јеромонаха Хризостома (Јовановића) и јерођакона Дионисија (Морачанина). Појале су сестре из манастира Светог Никите Ремезијанског у Вргудинцу. Литургији је присуствовало око 130 верника из Ниша и околине. Неки од њих су се и причестили пресветим Тајнама Христовим.

По завршетку Свете Литургије владика Артемије обавио је чин резања славског колача и благосиљања кољива које су у славу и част Свете Петке принели монахиња Параскева и искушеник Никола.

Уследила је трпеза љубави за све присутне коју је прирпремило манастирско братство.