Православни глас

Притиском на доњи линк можете преузети часопис Православни Глас посвећен 100-годишњици Кумановске битке и ослобођења од Турака.

Православни глас

Чудо у дому о. Небојше

Чудо Божије, које се пројавило кроз свету богојављенску водицу

За оне који нису у току, подсећамо на немили догађај који се десио на Васкрс 23. априла 2011. године, у кући (подруму) оца Небојше Стевића (клирика Рашко-Призренске Епархије – у егзилу) – у селу Драгобраћа код Крагујевца, када је непознато лице бацило експлозивну направу у кућу, тј.

Обавештење

Обавештавамо светоимену паству богоспасаване Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу да ће у недељу 27/14. новембра текуће године,  Његово Преосвештенство Eпископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу г.г. Артемије, служити свету архијерејску Литургију у манастиру светог Јустина Ћелијског у Барајеву, са почетком у 9:00 часова.

Обавештење поводом имендана

Обавештавамо вернике богоспасаване Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу да ће Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу г.г.Артемије у среду 2. новембра/20. октобра, текуће године, на дан празновања светог мученика Артемија, његовог патрона, служити свету архијерејску Литургију са почетком у 9:00 часова у манастиру светог Јована Претече у Љуљацима, поводом прославе свог имендана.

Апел за помоћ оцу Небојши

Немилосрдан догађај бацања експлозивне направе на кућу оца Небојше, уочи самога Васкрса, нанео је велику материјалну штету како у кући, тако и у окућници.

Уништене су водоводне и канализационе цеви, део санитарија, прекинут је цео чвор, и вода се непрестано излива у подрум, а већ је почела да се шири и у друге просторије.

Најава – Монашење у Љуљацима

Обавештавамо христоимену паству и вернике Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу, да ће дана 26/13. октобра текуће године, уочи празника преподобне матере наше Параскеве – свете Петке, у Љуљачкој обитељи светог Јована Претече бити обављен монашења у чин Мале схиме, сестара: Љубице Веселиновић и Славице Ђорђевић.

Апел за помоћ – конак на Брезовици

Браћо и сестре,

По благослову Епископа епархије рашко-призренске у Егзилу Г. Господина Артемија, братство манастира Светих Архангела у Егзилу
 почело је изградњу конака са капелом за Манастир – Катакомбу Св. Архангела у Егзилу на Шар Планини, у Сиринићкој Жупи. Позивамо све који су у могућности да на било који начин помогну изградњу овог манастира, да контактирају братију која се налази у катакомби на Брезовици.

art

Владика Артемије служи у Барајеву

Обавештавамо светоимену паству богоспасаване Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу да ће у недељу 9. октобра, тј. 26. септембра текуће године, на празник светог апостола Јована Богослова, Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу г.г. Артемије служити свету архијерејску Литургију у манастиру светог Јустина Ћелисјког у Барајеву, са почетком у 9:00 часова.

Најава – храмовна слава у Љуљацима

Обавештавамо вернике богоспасаване Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу да ће Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу г.г. Артемије у четвртак 6. октобра/23.септембра, на дан празновања Зачећа светог Јована Претече са почетком у 9:00 часова, служити свету архијерејску Литургију у манастиру светог Јована Претече у Љуљацима, поводом храмовне славе овог манастира.

Православни епископи са папом (видео)

После протеста изражених од стране многобројних немачких грађана и политичара према Папи, током његове четвородневне посете Немачкој, Папа је завршио своје путовање пријатељским сусретима како са 81-годишњим бившим канцеларом Хелмутом Колом, тако и са представницима Православних Цркава, на чијем челу је био Митрополит Немачке Августин.