Распоред богослужења за Божић

У наставку погледајте распоред богослужења за Божићне празнике, на богослужбеним местима под омофором Епископа Артемија.

У прилогу су наведене Катакомбе у којима ће служити Епископ Артемије, док ће у осталим Катакомбама бити служено по уобичајеном времену у складу са доле наведеним распоредом.

У славу српских јунака

Удружење „Срби на окуп“ вас позива на свечану академију под називом „У СЛАВУ СРПСКИХ ЈУНАКА“ која ће се одржати у недељу 14. септембра 2014. године у сали „Палас Шумадија“, улица Тургењева 5, Баново Брдо, Београд, са почетком у 18.00 часова.

Академија се организује с благословом Епископа рашко-призренског и косовко-метохијског у егзилу, господина Артемија а у част обележавања стогодишњице почетка Првог светског рата, као скромни допринос  сећању на наше славне, неустрашиве, храбре и достојанствене претке.

Закон као одсуство суверенитета Републике Србије

Закон је норматив државе који по одређеном поступку доноси њен законодавни орган. У Републици Србији је тај орган – Народна скупштина. Закон је после Устава, највиши најважнији правни акт и сви други правни акти у држави морају бити у складу с њим, јер су они ниже правне снаге (подзаконски акти).

Саборска посланица са Црквено-народног молитвеног сабора у манастиру светог Николаја Мирликијског у Лозници

Благочестиви народе Божји, толико мноштво на овом величанственом молитвеном сабору који се претворио у море народа, нико није на силу довео. Сабрали су вас свети оци и учитељи Цркве, које данас, у Недељу светих отаца, празнујемо.

Молитвено црквенонародни сабор

Епархија рашко-призренска и косовско-метохијска у егзилу, по благослову надлежног архијереја, Епископа Артемија, организује 1. јуна 2014. године црквенонародно молитвено саборовање, у манастиру Светог оца Николаја Мирликијског чудотворца, у Лозници код Чачка.

У молитвеној и братољубивој нади да ће Вас Дух Свети покренути да својим присуством увеличате наше светосавско, молитвено и богомољачко саборовоање, свом душом се радујемо сусрету са Вама.

Упокојио се у Господу монах Антоније

На Томину недељу, 27. априла текуће године, у 14:45, у 85. години живота, упокојио се у Господу монах Антоније (Маринковић), сабрат манастира Светог Јована Крститеља у Љуљацима.

Монах Антоније је рођен 1. маја 1928. године у селу Лесковику код Ниша, од оца Гмитра и мајке Лепосаве.

Монах Антоније

Упокојио се у Господу монах Антоније. Сахрана земних остатака оца Антонија  обављена је у понедељак 28.04. 2014 године у Љуљацима у 14:00 часова. Вјечнаја памјат!

Представљање књиге епископа др Артемија

У прилогу доносимо видео запис са промоције књиге „Одбрана православног исповедања вере од кривоверја проф. др Игњатија Мидића, епископа браничевског“.

Промоција је одржана у Београду, 03. априла текуће 2014. године у Културном центру на Чукарици.

Апел за помоћ оцу Небојши

Отац Небојша је свештеник који својим животом сведочи, како треба да живи један православни хришћанин и свештеник.

У његовом скромном дому, свако може наићи на срдачност и гостопримство, а пре свега на живе речи утехе.