Почетна / ЕПИСКОП АРТЕМИЈЕ

ЕПИСКОП АРТЕМИЈЕ

Сећање на нашег духовног оца и Епископа, пастира доброг и ревнитеља Православља, Владику Артемија

Данас се навршава две године од блаженог уснућа Епископа Артемија. У наставку доносимо његову биографију и бисере душекорисних поука које је Владика упутио верном српском народу у својим беседама.

Владика Артемије – сведочења о човеку светога живота

Унаредном прилогу доносимo први део сведочењa о Владики Артемију који износи Вељко Сикирица који тренутно живи и ради у Београду, Риму, Вашингтону, Лондону и Сурдуку. Са супругом Мирјаном изроди три сина, а Бог им милошћу Својом подари десеторо унучади.

Њихов дом у Америци наш блаженопочивши Владика Артемије је, у време оно, назвао „метох Епархије рашко-призренске“.

Епископ Артемије о посту

У прилогу доносимо два одговора Епископа Артемија на питања верника о посту. Одговори су преузети из књиге  Епископа Артемија – ПРАКТИЧНА ВЕРОНАУКА.

Огањ Светог Архангела Михаила

У нашој Српској православној цркви огањ светог Архангела горио је све јаче јер је одступништво бивало све веће. Ученик св Јустина Поповића , духовника манастира св Архангела Михаила Ћелије, потоњи Епископ рашко призренски Артемије био је оличење тог огња св Архангела, огња ревности за Цркву Господњу.

Разговори у рајским шетњама (I-XII)

У наредном прилогу доносимo звучну књигу „Разговори у рајским шетњама“ у целости, аутора Милоја Стевановића. Аутор је са својим чељадима отворио капије свог срца и свог дома духовној деци владике Артемија, те је за уздарје добио част да се уврсти у састрадалнике Божјег човека који је исповедништвом својим обележио време нашег овоземља.