Почетна / Дневни Апостол

Дневни Апостол

НЕДЕЉА ТРИНАЕСТА по Духовдану

Читање из Прве посланице Коринћанима светог апостола Павла

(Зачало 166 – Гл. 16, ст. 13-24)

Браћо, бдите, стојте у вјери, мушки се држите, снажите се. Све да вам бива у љубави. Молим вас пак, браћо, знате за дом Стефанинов да је првенац из Ахаје, и да себе посветише служењу светима; да се и ви покоравате таквима, и свакоме који помаже и труди се. А радујем се доласку Стефанина и Фортуната и Ахајика, јер ми они попунише ваше одсуство; јер умирише дух мој а ваш. Уважавајте, дакле, такве. Поздрављају вас Цркве азијске. Поздрављају вас много у Господу Акила и Прискила са домаћом својом црквом. Поздрављају вас сва браћа. Поздравите се међусобно цјеливом светим. Поздрав је мојом руком, Павловом. Ако неко не љуби Господа Исуса Христа, нека је анатема. Маран ата. Благодат Господа нашега Исуса Христа с вама. Љубав моја са свима вама у Христу Исусу. Амин.