Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Манастир Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД) свечано прославио своју храмовну славу

У недељу, 12. септембра, у манастиру Светих српских просветитеља у Колумбусу (САД) свечано је прослављена храмовна слава. Свету Литургију поводом храмовне славе служио је јереј Љубомир (Ђурић).  Овом свештеном сабрању присуствовало је око тридесет верника из Америке. Неки од њих су се причестили Пречистим и Животворним тајнама Христовим.

Након Литургије отац Љубомир је извршио  чин резања славског колача и благосиљања жита које су, у част светих српских просветитеља, принели братство манастира и овогодишњи домаћини славе.

Празнична радост настављена је трпезом љубави коју су за све присутне припремили братство манастира и овогодишњи домаћин славе.